Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SİYASETE FORMAT (  )
SİYASETE FORMAT (  )
Barkod
: 9786051288512
Basım Yılı
: Eylül 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 206
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,00
Kazanılan Puan
48 NP
Bu kitabı 2,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.

Artık milletvekillerinin ve il başkanlarının peşlerinden koşmak ve onlara yalvarmak zorunda kalmayacaksınız. Bütün talepleriniz BİMER kanalıyla milletvekillerine zimmetlenecektir. BİMER süreci sonucunda vatandaş yapılan hizmeti ve gelen cevabı puanlandıracaktır. Bu puantajlara göre milletvekili maaşı ödenecektir.


İnşallah artık seçtiğiniz siyasileri veya siyasi partileri iş başından uzaklaştırmak için bir dahaki seçimi beklemek zorunda kalmayacaksınız. Aynen avukatlara verdiğiniz vekaleti yine noter kanalıyla geri alabileceğiniz gibi yıllık bütçe performans sorgulamasında yıl içi başarısını beğenmediğiniz milletvekilini, belediye başkanını, belediye meclis üyesini (muhtarı) internet ortamında internet bankacılığı 3D güvenlik altyapısı sistemiyle görevden alabileceksiniz.


Sözde milli (!) eğitim sistemi ve küresel güdümlü medya yoluyla aptallaştırılmış ve ahlaksızlaştırılmış seçmen kitlesinin verdiği oylarla çoğu niteliksiz ve yetersiz kişiler; milletvekili, belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçilmektedir. Ünlü fizikçi Einstein’nın dediği gibi sorun üreten bir sistem yoluyla sorunlar çözülemez. Sistemin değişmesi için istemin değişmesi gerekir. Yani sistemin gerçekten, doğru, adil ve etkili bir şekilde değişmesini ve işlemesini isteyecek ve bunun arkasında duracak nitelikli bir seçmen kitlesinin ortaya çıkarılması gerekir. Bu kitapta bunun yöntemi anlatılmaktadır.


Milletvekili olmak için artık siyasi parti liderlerinin gözüne girme yarışı, partilere trilyonluk bağışlar yapma yarışı son bulacak inşallah. Bunun yerine kamu yöneticisi adaylarının merkezi sınava gireceği, kazananların, beyin check upı ve kişilik testine tabi olacağı, bundan geçenlerin mal varlıklarının tamamen şeffaf hale getirildiği bir ortamda mal varlıklarının hesabını verecekleri (bu husus kitabın sonraki basımı için öngörülmüştür), kendilerini, projelerini ve vizyonlarını anlatacakları sms puanlamalı TV yarışmalarına çıkacaklardır. Dereceye girenler asli ve yedek listelerle seçime gireceklerdir. Ses ve görüntü kirliliği oluşturan afişler, bayraklar, mitingler, giydirilmiş arabalarla şarkı ve türkülerle milletin gözünü ve kafasını ütüleme dönemine son verilecektir.


Sonuçta nitelikli bir seçmen kitlesinin, şeffaf ve adil bir süreçten geçmiş kamu yöneticisi adaylarını gerçekten seçebileceği bir katılımcı siyaset oluşturmasını hedeflemiş bulunmaktayım.


Türk ve Dünya siyaset hayatında devrim oluşturmayı amaç edinen bir bildiri (manifesto) niteliğindeki kitabı okuyucuların ve kamuoyunun ilgisine takdim ediyorum.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: