Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİYASET BİLİMİ’NDE KURAM - YÖNTEM - GÜNCEL YAKLAŞIMLAR (  )
Siyaset Bilimi’nde Kuram - Yöntem - Güncel Yaklaşımlar
Yorumları oku
%10 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 482
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 45,00 TL
Kazanılan Puan
: 135 NP
Barkod
: 9786055193355
Basım Yılı
: Eylül 2013
Ürünün Tanıtımı

Bazen toplumda siyasetin kötülükler alanı olduğuna dair yanlış bir kanı yankılanır. Siyasal alan, sivil toplumu barındıran özel alanlar bütünlüğüyle beraber, toplumsal mücadele alanı ve tarihin sahnesini oluşturduğundan, toplumsal kesimler arası çatışma yoğunlaştığında siyasal alan, katlanılmaz sertlikte bir hesaplaşma sahasına dönüşebilir. Bu alanda “kötülükler alanı“ anlayışı haklılık kazanabilir. Oysa aynı alan, çözümün de alanıdır.


Dolayısıyla yurttaşların siyasetten korkmak / kaçınmak yerine, ona olan inançlarını tazeleyip, karşılıklı saygıya dayalı mücadele alanını tekrar kurmaları gerekmektedir. Zira siyasal alan ne denli acımasızsa, soğukkanlı siyaset adamları yerlerini ne denli demagoglara kaptırmışlarsa, siyasal sisteme iletecekleri mantıklı taleplerle düzeltme işlemini gerçekleştirecek, yine yurttaşların özbilinci ve mücadele alanında yerlerini alış şeklidir.


Doğallayın, “Siyaset Bilimi’nde Kuram- Yöntem- Güncel Yaklaşımlar“ hem bir siyaset bilimi ders kitabı, hem de siyaset üzerinde yazılmış bir genel kültür kitabı özelliğini taşımalıydı. nitekim öyle de oldu. Evet, “Siyaset Bilimi’nde Kuram- Yöntem- Güncel Yaklaşımlar“, alanındaki eksikleri gidermeye çalışan, yetkinlik iddiasında bulunan bir ders kitabı. Bu özelliğiyle halihazırda piyasada bulunan ve çoğu 1990’lı yılların başında miadını doldurmuş kitaplarda yer almayan bilgileri olabildiğince içermeye çalışıyor. Mevcut kitaplardaki temel bilgileri atlamaksızın, üniversite ve seçmeli ders olarak Siyaset Bilimi okuyan lise öğrencileriyle, 21. yüzyılın başında insan bilişisini meşgul eden yeni siyasal tartışmaların buluşturulmasına çalışıyor.


Hayır, “Siyaset Bilimi’nde Kuram- Yönetem- Güncel  Yaklaşımlar“, kökten bir ders kitabı değil: zira kitap yazarları, ortaya koydukları çaba- metinleri kaleme alış teknikleriyle, siyaset bilimine pek ilgi duymayan sokaktaki vatandaşı, hem siyaset ısındırma hem de genel kültür sahibi kılma kaygısını derinden yaşıyorlar. Bu özelliğiyle, dileyen herkesin temel siyasal paradigmalar hakkında, çekinmeden ellerine alabileceği bir başucu eseri olabilmenin yolunu arıyor, “Siyaset Bilimi’nde Kuram- Yöntem- Güncel Yaklaşımlar“ kitabı. İşte yazı ekibinin, “Aslında her şey siyasaldır“ inancının arkasında, bu iki çabanın ortak sorumluluğu gizli.

Bu ürünü 212 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: