Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİYASAL LİDERLİK VE R. TAYYİP ERDOĞAN’IN LİDERLİK KODLARI ( 1994 - 2018 DÖNEMİNDEKİ SEÇİM KAMPANYALARI EKSENİNDE )
Siyasal Liderlik ve R. Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Kodları 1994 - 2018 Dönemindeki Seçim Kampanyaları Ekseninde
Yorumları oku
SİYASAL LİDERLİK VE R. TAYYİP ERDOĞAN’IN LİDERLİK KODLARI ( 1994 - 2018 DÖNEMİNDEKİ SEÇİM KAMPANYALARI EKSENİNDE )
%18 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 45,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 36,90 TL
Kazanılan Puan
: 111 NP
Barkod
: 9786053371700
Basım Yılı
: Eylül 2018
Ürünün Tanıtımı

Eser, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak siyasette kendisini hissettirdiği 1994’ten başlayarak 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerine kadar olan süreci kapsamaktadır. Bu çalışmada yeni bir siyasal liderlik tarzı olarak ‘Erdoğan Tarzı Liderlik’ başka bir ifadeyle ‘Türki Tipi Siyasal Liderlik’ modeli geliştirilmiştir. Siyasal iletişim bağlamında Erdoğan’ın doğrudan katıldığı 9 seçim kampanyası incelenmiş ve bu süreçte öne çıkan liderlik kodları ortaya konulmuştur. Çalışmada 35 uzmanla derinlemesine görüşmeler yapılmıştır. Ersin Kalaycıoğlu, İlter Turan, Fuat Keyman, Edibe Sözen, Ferruh Uztuğ, Aysel Aziz, Ömer Çaha, Cengiz Anık, Haluk Alkan, Metin Külünk, Aydın Ünal, Fatih Altaylı, Taha Akyol, Uğur Batı, Mustafa Şen, Hakkı Öcal, Adil Gür ve diğer uzman isimler bu araştırmaya görüşleriyle katkı sağlamışlardır.

Bir siyasi lider hayattayken onunla ilgili, özellikle de liderlik gibi son derece karmaşık bir konuda (çünkü işin içine duyguların dünyası girmektedir) akademik bir çalışmanın sorumluluğu altına girmek için, o liderde var olması gereken bazı hasletlere bire bir sahip olunmasa da en azından benzer bazı tutum ve özelliklerden nasibini almış olmak gerekir. Dr. Göksu’nun söz konusu hasletlere ciddî oranda sahip olduğunu tespit etme fırsatı buldum. Özetle derinlik, ciddiyet, merak, cesaret, ileri görüşlülük, ilkelilik, ezber bozacak yenilikçilik ve hepsinden önemlisi kendine, ailesine, milletine ve çağına karşılık sorumluluk ve duyarlılık diyebileceğimiz bu tutumların (özdeğerlerin, vasıfların) izlerine Dr. Göksu’nun sayfalarının arasında sıklıkla rastlamak mümkündür. İddia, fikir, vizyon sahibi insanların her zaman karşılarında duran muhalifleri olacaktır. Böyle bir liderin kendisiyle ilgili tüm olumlu ve olumsuz düşünce ve önyargılardan uzaklaşıp meseleyi millî iradenin tecellisi boyutunda ele alma tavrını benimseyen herkesin, en azından bir milletin ortak ruhî şekillenmesini en doğru şekilde okuyup siyasi iletişimi o çerçevede inşa etme başarısını onlarca yıl sürdürmüş bir lideri daha da ciddî ve derinlikli olarak anlamaya talip olmaları halinde başvuracakları önemli bir esere imza atmış olan Sayın Dr. Göksu’yu yürekten kutluyorum.

- Ali Saydam Bersay, İletişim Enstitüsü Onursal Başkanı


“Günümüzde artık liderlik çağı yaşandığı söylenebilir. ” Seçmenlerin lider odaklı düşündüklerine dair yaygın bir kanaat vardır. Ülkemizdeki seçmenlerin dörtte biri partilerle değil liderlerle özdeşleşmektedir. Buna karşın AK Parti’ye oy veren seçmenlerin ise çok daha büyük kısmı Erdoğan ile özdeşleşmektedir. Üstelik Erdoğan, herhangi bir lider olmaktan ve sürekli seçim kazanıyor olmasından da öte kitlesi üzerindeki dönüştürücü gücüyle de günümüz liderlerinden ayrışmaktadır. Bu sihrin kodlarını arayan eser bu açıdan da oldukça önemlidir. ”

- Bekir Ağırdır, Konda Genel Müdürü

Bu ürünü 196 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: