Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SİVİL KABADAYI İLE KİBAR ASKERİN HİKAYESİ (  )
Sivil Kabadayı ile Kibar Askerin Hikayesi
SİVİL KABADAYI İLE KİBAR ASKERİN HİKAYESİ (  )
Barkod
: 9789944714884
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 425
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,81
İndirimli Fiyatı
10,37
Kazanılan Puan
31 NP
Kategoriler
Bu ürünü 303 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Üç siyaset, üç cinayet, üç mahkeme ve bir partinin merkezinde gelişen “derin Türkiye“ sarmalı, tıpkı yüz yıl öncesinde olduğu gibi topluma “format atmak“ isteyenlerin karanlık bir resmi gibi çıkacaktı ortaya. Oysa Recep Tayyip Erdoğan’ı “kabadayı“ olarak niteleyenler, “Genelkurmay Başkanı“nın “kodu mu oturtan“ bir adam olmasını bekliyordu. Org. Hilmi Özkök gidecek onun yerine gelen Org. Yaşar Büyükanıt yumruğunu masaya indirecekti; ama olmadı! Bu yüzden Ergenekon Davası’nın şifrelerini çözebilmek için “yap-boz“un tamamına hakim olmak lazımdı. Hamdi Yılmazer, Türkiye’nin derin sularında boğulmadan, rotasını şaşırmadan kulaç atabilen ender yazarlardan biri olarak, “yap-boz“un bazı parçalarını bakın nasıl yuvalarına yerleştirecekti.

Gelişme;
“Genelkurmay Başkanı Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun görev süresinin uzatılması girişimi başarısız olmuştu. Kıvrıkoğlu, uzatmanın irtica ile mücadelede daha başarılı olacak birisinin gelmesi için düşünüldüğünü açıklamıştı. Kıvrıkoğlu, Org. Hilmi Özkök’ün kendisi gibi davranmayacağını düşünüyor ve koltuğu ona bırakmak istemiyordu. “ (Hamdi Yılmazer - 5 Mayıs 2008)

Sonuç;
“Yalçın Küçük, Ergenekon İddianamesi’nde adı geçen Hüseyin Kıvrıkloğlu’nun; “Eğer beni gözaltına alırlarsa intihar ederim“ dediğini söyledi. “ (30 Ocak 2009)

Gelişme;
“Gizlilik derecesi çok yüksek olan Milli Siyaset Belgesi’ni Mustafa Balbay araştırarak bulmuş ve Cumhuriyet’te yayımlamıştır. Balbay Kırmızı Kitabı nerede araştırmış ki! Süleymaniye Kütüphanesi’nde mi, yoksa Milli Kütüphane’de mi? “ (Hamdi Yılmazer – 28 Kasım 2005)

Sonuç;
“ETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın, TSK’nın İran, Irak ve Suriye’nin askeri ve beşeri yapısına ilişkin istihbarat bilgilerini, kaynağı İsrail olan bir e-posta adresine servis ettiği iddia ediliyor. “ (8 Mart 2009)

Gelişme;
“. . .

“Yeni Sebataycılık Projesi“ yürürlüğe konuldu. “İlhan Selçuk“un telefon konuşmalarında geçen “akıllı çocuk“ (Akşam gazetesi yazarı) Oray Eğin’in yazılarına bakın bizce. Sebataycılar hakkında yazan Soner Yalçın ve Yalçın Küçük’ün ortak yönleri de dikkat çekici. Her ikisi de Doğu Perinçek’in Aydınlık’ında çalıştılar. “ (Hamdi Yılmazer – 18 Ağustos 2008)

Sonuç;
“Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün evinde bulunan CD’lere ve bilgisayara el kondu. Hakkında 7 aydır arama emri bulunan Küçük’ün İstanbul’a getirileceği öğrenildi. “ (7 Ocak 2009)

Bu kitapta cevabını bulacağınız bazı sorular;
Karanlık Savaş’ta ikinci perde başladı mı?
Askerin anasını ağlatan “vatansever“ler kimler?
PKK’dan Ergenekon’a, Veli Küçük’den Dugin’e ne tür yeraltı ilişkiler söz konusu?

İkinci bin yılın son Genelkurmay Başkanı, üçüncü bin yılın ilk Genelkurmay Başkanı ve orta çağda kalanların anlatıldığı bir “özel tarih denemesi“ niteliği taşıyan Sivil Kabadayı İle Kibar Askerin Hikayesi okuyucuya Türkiye’nin dünü ve yarınına ait önemli analizler sunuyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: