Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİSTEM KURAMI (  )
Sistem Kuramı
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 191
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 23,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 17,25 TL
Kazanılan Puan
: 52 NP
Barkod
: 9786055500696
Basım Yılı
: 2013
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Ludwig von Bertalanffy’nin biyoloji kuramı içinde temelini attığı, Genel Sistem Kuramı’ yetmişli yıllarda Toplum Bilimi, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Pedegoji, Psikoloji, Tıp ve Antronomi gibi birçok bilim dallarında disiplinlerarası bir paradiğma olarak yerini almıştır. Bunu Amerikan sosyolojisinin en önemli düşünürlerinden biri olan Talcott Parsons’ın Yaşısal-İşlevsel Sistem Kuramı’nı sosyal bilimlere kazandırmasını izlemiştir.

20. yüzyılın en önemli Alman toplum bilimcilerinden biri olan Niklas Luhmann, Parsons’ın Yapısal-İşlevsel Sistem Kuramı’nı, İşlevsel-Yapısal Sistem Kuramı olarak geliştirmiştir. Türkiye’de Luhmann’ın sistem kuramı ve sosyal sistemler kuramı üzerine yazılan ilk eser olması açısından, alanında önemli bir boşluğu dolduracak bu çalışmada, İşlevsel-Yapısal Sistem Kuramı’nın temel kavramları ayrıntılı bir şekilde analiz edilmektedir.

YUNUS YOLDAŞ, 1969’da Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde doğdu. Lisans ve yüksek lisansını Viyana Üniversitesi (Avusturya) siyaset bilimi bölümünde 1996 yılında bitirdi. Viyana Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Devlet Bilmleri Enstitülerinde doktorasını 2000 yılında tamamladır. 2003 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne Yrd. Doç. olarak öğretim üyeliğine atandı. 2004-05 Uluslararası İlişkiler bölüm başkanlığını yürüttü. 2008 Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) teşvik ödülü sahibi olan yazar Avusturya Siyaset Bilimi Cemiyeti (Österreichische Gesellschaft für Politikwissenschaft, ÖGPW) ve Alman Şarkiyat Cemiyeti (Deutsche Morgenlandische Gesellschaft, DGM) üyesidir. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda çalışmaları bulunan Yunus Yoldaş, Das Polittische System der Türkel (Almanya 2008), Toplumun Siyaseti (Türkiye 2011), Verwaltung und Moral in der Türkei (Almanya 2000) başyapıtların yazarıdır.
Bu ürünü 290 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: