Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SIRLI, NURLU, ZIRHLI FAZİLETLİ DUALAR (BÜYÜK BOY) (  )
Sırlı, Nurlu, Zırhlı Faziletli Dualar (Büyük Boy)
Yorumları oku
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 32,40 TL
İndirimli Fiyatı
: 22,68 TL
Kazanılan Puan
: 65 NP
Barkod
: 3990000017920
Basım Yılı
: Kasım 2014
Ürünün Tanıtımı

Hamd Alemlerin Rabbi Allah Azze ve Celle’ye dir. Bütün salat ve selamlar, Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in üzerine olsun.


Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Allah Azze ve Celle şöyle buyuruyor; “Rabbiniz buyurdu ki; Bana dua edin bende duanıza icabet edeyim. “ Allah Azze ve Celle, bütün mahlukatı yarattıktan sonra onlara şöyle hitap etmiştir; “Bana Münacatta bulunun, bunu yapamazsanız, bana nazar edin, bana (kelamıma ) kulak verin, bunu da yapamazsanız o halde ihtiyaçlarınızı bana arz edin.“ O Allah ki, kulları arasından seçtiklerini uyararak kendisine yakın gördüğü iyiler topluluğuna katar ve onlara hakkı gösterir, böylece onlar geçici dünya hayatının cazibelerinden uzak durur. Bütün güçleri ile Rablerinin hoşnutluğunu ve ebedi cennet hayatını kazanmak için hazırlık yaparlar, Allah Azze ve Celle’ye itaat ederler, ibadet ederler, gece ve gündüz durmaksızın her anlarında Allah’ı anarlar, böyle davranan insanların kalpleri Allah’ın nuru ile aydınlanır. İşte bizde sizlere bu muhteşem kitabı hazırlarken, dua etmenin önemini, dua etmenin adabını, dua etmenin ehemmiyetini anlama ve anlatmaya çalıştık.


Şunu çok iyi biliyoruz ki; yardım yalnızca Allah’tan istenir insanlar dosdoğru oldukları sürece ve Allah’ın yolundan gittikleri sürece Allah’ın yardımı gelecektir. Kula kulluk etmeden Allah’a kulluk eden herkesin yardımına Allah Azze ve Celle, tabiri caiz ise koşacaktır. Biz bu kitabın içerisinde, hayatın içerisinde karşılaşabileceğimiz her türlü maddi, manevi, bedeni rahatsızlıklarımızın, problemlerimizin çözüm için Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’den ve Resulü’nün hadislerinde derleyerek sizlere anlatmaya çalıştık. Kur’an-ı Kerim, her derdin devası, her hastalığın şifası, her problemin bitişidir. O açıdandır ki, Allah Azze ve Celle, Fatiha suresinde buyurduğu gibi; yalnız kendisinden yardım isteneceğini, yalnız kendisine ibadet edileceğini hatırlatarak, başımıza ne gelirse gelsin, hangi bela hangi musibet olursa olsun, Allah kendisinde yardım istememizi emrediyor. Kulların en dara düştüğü anda yardımcısı Allah’tır. Kulların en sevinçli anında yanında olan Allah’tır. İnsanın başına çaresiz dertler geldiği zaman yardım istenecek yegane mercii Allah’tır.


Biz bu dua kitabında duaları ortaya koyarken, çalışıp çabalamadan, gayret sarf etmeden duanın tek başına insan üzerinde etkili olamayabileceğini ortaya koyduk. Düşüncemiz ve mantığımız şudur ki; her türlü tedbiri alıp, takdiri Allah’a bırakmaktır. Dua ederken de her şeyden önemlisi önce yapılması gerekenleri yapıp, sonra duaya sarılmaktır.


Sözün özü; Duasız Olmaz, Dua da Yetmez. Allah Azze ve Celle, duasını kabul ettiği kullarından eylesin, Allah Azze ve Celle bütün Müslümanların ve bizlerin yar ve yardımcısı olsun. Amin. Gayret bizden Muvaffakiyet Allah’tandır.


- Mehmet Kasadar

Bu ürünü 286 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: