Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ŞİRAZE İKİ AYLIK KİTAP KÜLTÜRÜ DERGİSİ SAYI: 06 TEMMUZ-AĞUSTOS 2021 (  )
Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı: 06 Temmuz-Ağustos 2021
ŞİRAZE İKİ AYLIK KİTAP KÜLTÜRÜ DERGİSİ SAYI: 06 TEMMUZ-AĞUSTOS 2021 (  )
Barkod
: 3990000131819
Basım Yılı
: Temmuz 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 96
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,00
Kazanılan Puan
48 NP
Bu ürünü 6 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Cenab-ı Allah’ın lütfu, kıymetli yazarlarımızın katkıları, değerli okurlarımızın teveccühü ile bir yılı doldurmuş bulunmaktayız. Nice sayılara ulaşmayı temenni ediyoruz.

Salgın sebebiyle sadece Türkiye değil, bütün dünya iktisadî açıdan buhranlı günler yaşıyor. İnsanların maalesef alım gücü düştüğü için kitap ve dergi satışlarında ciddi azalma görülüyor. Bu ve benzeri zor şartların kıskacında münferit ve müstakil olarak dergicilik yapmak, hayli güç bir iş. Zira kendi yağında kavrulmaya çabalarken, matbaa ve kargo maliyetlerinin de alıp başını gittiği bir zamanda, bir yılı görebilmek büyük başarı. Bunu hem okuyucularımızın hem de kültür adamlarımızın takdir dolu geri dönüşlerinden anlıyoruz ve bununla da gurur duyuyoruz.

İnsanoğlu; mağara duvarlarından taşa, deriden kile, kâğıttan bilgisayara varıncaya kadar birçok vasıtayı, yarınlara not düşmek için kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Yazmak, tarihin derinliklerinden günümüze kadar uzanan kadim bir yolculuk… Peki, insan neden yazma ihtiyacı hisseder, hangi amaçla ve neyi düşünerek yazar? Biz de Şiraze dergisi olarak hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok kıymetli isme “Neden Yazıyoruz?” diye sorduk. Her yazar meseleye farklı cepheden baktı: Kimi kendi yazarlık tecrübesinden kimi de insanlık tarihi açısından… “Dosya Konusu”nun her sayı olduğu gibi istifadeye açık ve kapsayıcı niteliğe sahip olduğunu düşünüyoruz.

“Vefa Köşesi”nde ise sadece yazarlığı ile değil; editörlüğü, ressamlığı, senaristliği, program yapımcılığıyla da öne çıkan Mustafa Kutlu’yu misafir ediyoruz. Türk edebiyatı tarihinde müstesna bir yer edinen Mustafa Bey’e nice eserlerle dolu, hayırlı ve sıhhatli bir ömür diliyor; şükranlarımızı sunuyoruz.

Altıncı sayımıza katkı sağlayan; Ahmet Özcan, Ali Akar, Ali Ayçil, Ali Duymaz, Ali Lidar, Ali Sali, Ali Utku, Amina Šiljak-Jesenkovic, Anar Rızayev, Asım Öz, Atabey Kılıç, Ataol Behramoğlu, Aydan Çevik, Ayşe Kulin, Ayşe Ünüvar, Ayşegül Genç, Aytaç Yıldız, Cemal Şakar, Cihan Özdemir, Dzenana Brackovic, Dzevad Karahasan, Hayri Ataş, Kudret Ayşe Yılmaz, Laurent Mignon, M. Sedat Sert, Mehmet Fatih Birgül, Muhammet Tatar, Mustafa Everdi, Mustafa Kara, Mustafa Özçelik, Necmettin Turinay, Nevzat Çalıkuşu, Ömer Lekesiz, Özgür Taburoğlu, Özlem Yılmaz, Sefer Göltekin, Tahsin Yıldırım, Yusuf Turan Günaydın, Zeki Gürel ve Zeynep Şenel’e ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle iyi okumalar dileriz.

Editör: M. Sedat Sert / Genel Yayın Yönetmeni: Kudret Ayşe Yılmaz / Site: sirazedergisi. com

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: