Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SINIF YÖNETİMİ ( SINIF YÖNETİMİ )
SINIF YÖNETİMİ ( SINIF YÖNETİMİ )
Barkod
: 9786053644583
Basım Yılı
: Ekim 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 472
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
34,00
Kazanılan Puan
102 NP
Bu kitabı 5,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 320 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bir Doğu toplumu olarak devraldığımız tarihsel miras, her bir bireyimizin akıl ve yüreğinde, toplum olarak yaşamanın anlam ve öneminin bilincinde olmayı adeta bir kalıtıma dönüştürmüştür. Uygarlıklar hep bu anlayışla yükselmiş ama bireyselci anlayışların doğurduğu savaşlarla da hep çökmüştür. Şimdi üçüncü bin yılın eşiğinde yine aynı nedenlerle dünyanın belki de son kez olmak üzere bir çöküşe sürüklendiğini görmek için birazcık bir farkında oluş yeterlidir.

Bireyler anaokulundan doktorasına sınıf denilen ön toplum noktalarında gelecekte içinde yaşayacakları toplum ve dünyaya hazırlanırlar. O yüzden her sınıf aslında toplumun ve dünyanın kendisidir. Hababam gibi. . .

Eğitim burada olur, toplum bireyini burada eğer ve kendisine ve dünyaya hazırlar. Sınıfı derslik ya da yığın olarak görüp bir an önce tek öğrencili hale getirmek mantığında olan her hareketin aslında özelde topluma, genelde ise tüm dünyaya zarar vereceğini tahmin etmek hiç de zor değildir. çünkü birey toplumsuz, ötekisiz, tek başına, hiçbir şeydir, toplum ve dünyayla anlamlanır. Topluma ve dünyaya hazırlanmanın yeri de sınıflardır. Sınıfları sadece öğretimin yapıldığı insansız, çocuksuz, bireysiz ya da rastlantıyla bir araya gelinmiş yerler olmaktan çıkarıp çocuklarımızın gülerek, oynayarak, öğrenerek bize ve mutluluklarına hazırlanacakları iş birliği ve dayanışmanın egemen olduğu, olacağı biricik toplumlara dönüştürmemiz gerekmektedir. Bu, dünyadaki bütün eğitim sistemlerini tepeden tırnağa değiştirmeyi de kapsayacak bir girişim olmalıdır. çünkü bu dünya hepimizin!

Neden Hababam? çünkü onda bütün bireyselliklerin inadına dayanışma ve iş birliği var. çünkü onda hayatımız boyunca bir kerecik olsun sınıfça dersten kaçmak var! Bir fire vermeden ama!

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: