Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
SINIF MÜCADELESİ (KUTULU) ( 7’SİNDEN 70’İNE HERKES İÇİN EĞLENCELİ VE EĞİTSEL BİR MASAL OYUNU )
Sınıf Mücadelesi (Kutulu)
SINIF MÜCADELESİ (KUTULU) ( 7’SİNDEN 70’İNE HERKES İÇİN EĞLENCELİ VE EĞİTSEL BİR MASAL OYUNU )
Barkod
: 8697418011074
Basım Yılı
: Mayıs 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 37 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,00
İndirimli Fiyatı
38,50
Kazanılan Puan
107 NP
Kategoriler
Bu ürünü 430 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sınıf Mücadelesi, içinde yaşadığımız toplumun gerçeklerini yansıtan, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan alternatif bir masa oyunudur. Yetkin bir felsefeci ve siyaset bilimci olan Bertell Ollman’ın 1978 yılında geliştirdiği oyun; iki, dört veya altı oyuncu tarafından oynanabiliyor; Turnuvalarda daha fazla sayıda insan tarafından oynanması da mümkün. Marksist anlayışla geliştirilmiş ilk masa oyunu olma özelliği taşıyan Sınıf Mücadelesi’nin İngilizcenin yanı sıra Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca versiyonları da üretilmiş, oyun tüm dünyada 500 bin adet satmıştır.


Sınıf Mücadelesi oyununda, içinde yaşadığımız kapitalist toplumun gerçeklerine uygun olarak, mücadele sınıflar arasında sürer ve oyuncular sınıfları temsil ederler. İşçiler ve Kapitalistler, temel sınıflardır ve oyunu sadece bu iki sınıftan biri kazanabilir. Köylüler, Küçük Esnaf, Beyaz Yakalılar ve Öğrenciler ise temel sınıflardan biriyle ittifak yaparak zafere ortak olabilirler. Oyunda amaç devrim yapmaktır. O zamana dek, farklı oyuncular tarafından temsil edilen sınıflar oyun tahtasının çevresinde ilerler; yol boyunca ittifaklar kurar ya da bozar; seçimlerin ve genel grevlerin sonuçlarını belirleyecek olan Güç ve Zayıflık biriktirirler. . .


Oyun, her yaş ve düzeyde meraklılar tarafından oynanabilecek şekilde düzenlenmiştir. Yalın kuralların geçerli olduğu “Başlangıç” düzeyi, ilk başlayanlar ve çocuklar içindir. Daha karmaşık stratejileri uygulamak isteyenler için “Tüm Kurallar” geçerlidir. Oyunun topluca oynandığı durumlarda ise “Turnuva Kuralları” uygulanır. Bu özellikleriyle oyun; evde, büroda, okulda, grev çadırında, piknikte, kampta oynanabilir.


Kutu İçeriği: Oyun Tahtası: 1 adet; Kullanma Kılavuzu: 1 adet; İttifak Kartları (perforajlı): 1 adet; Varlık Kağıtları: 112 adet; Borç Kağıtları: 64 adet; Şans Kartları: 70 adet; Numaralı Zar: 2 adet; Simge Zarı: 1 adet; Tahta Blok: 12 adet; paket lastiği: 2 adet.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: