Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SIKI DOSTLAR AMANSIZ DÜŞMANLAR ( ÇOCUKLARIN SOSYAL YAŞAMI )
Sıkı Dostlar Amansız Düşmanlar
SIKI DOSTLAR AMANSIZ DÜŞMANLAR ( ÇOCUKLARIN SOSYAL YAŞAMI )
Barkod
: 9786056430176
Basım Yılı
: Ocak 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 373
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
29,75
Kazanılan Puan
89 NP
Kategoriler
Bu ürünü 730 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Çocuklar henüz büyüme ve gelişme aşamasında oldukaları için etkileşimlerini bazen hafife alabiliriz. İlişkilerini yüzeysel , birbirlerine etkilerini ise geçici kabul edebiliriz. Oysa çocuklar en az yetişkinlerinki kadar gerçek , derin ve karmaşık bir sosyal yaşama sahiptir, özveriden entrikaya , iyilikseverlikten zorbalığa , birlik olmaktan dışlanmaya , rekabetçi ittifaklardan gruba hükmetme hırsına kadar her şey , çoğunlukla da birbirlerine karışarak , çeşitli biçimlerde karşımıza çıkar.

Çocuklar ne zaman bir araya gelseler , tüm işleyişi yeni baştan şekillendiren sosyal dinamikler yaratırlar. Farklı niteliklere sahip gruplar oluşmakla kalmazlar , bir sosyal hiyerarşi inşa edip basamaklarınada yerleşirler. Bu yapı içindeki sosyal etkiler kimini önder konumuna getirirken, kiminde de reddedilip dışlanan mazlmumlar yaratır ; kimi grubu popüler kılarken , kimini aykırılaştırır. Ama ne olursa olsun , çocuğun kendini tanıdığı , yeterlik ve özelliklerini keşfettiği, doğru ve yanlışla denelemer yağtığı bu sosyal yaşam oluşturur.

İlşkilerde ve duygular konusunda büyük oranda deneyimsiz olan çocuğu bu karmaşık sosyal dünyada yönlendiren ise arkadaşlık olgusudur. Çocuk , arkadaşları sayesinde denemeler yapma cesareti bulur. Çünkü arkadaş , öz keşfe olanak tanıyacak korunaklı alanaı yaratan kişidir . Sosyal yaşamaın tatsızlıklarına (belli bir grupça, alaya maruz kalma , çoğunluk ile iletişimsizlik vb) karşı kalkan görevi de görür. Her çocuğun kendini gerçek benliğini bulacağı bir yere ihtiyacı vardır. İşte o yer, arkadaşlar alemidir. Yetişkinliğe giden yolda kilit önem taşıyan bazı dönüşümler orada geçilir.

Sıkı Dostlar , Amansız Düşmanlar , hem farklı gelişim aşamalarına göre hem de farklı koşullar ve olumşumlar penceresinden yaptığı sosyal analize çocuk toplumuna açılan penceresiz olmayı amaçlamaktadır. Hangi konuda müdahale etmeniz gerektiğini , hangi konuda ise yaşanan sorunları aslında yıllar öncesinde bebeğinizle bağlanma aşamasında çözmüş olduğunuzudaha kolay ayırt etmenizi sağlayacaktır. Dahası müdahale etmeniz gereken durumlarda (ister ebeveyn olun , ister de öğretmen ve eğitimci ) size yol gösterecek güncel bilgi ve temel ilkeler sunacaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: