Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ŞİİRDEN İKİ AYLIK ŞİİR DERGİSİ SAYI: 27 ( OCAK-ŞUBAT 2015 )
Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 27
ŞİİRDEN İKİ AYLIK ŞİİR DERGİSİ SAYI: 27 ( OCAK-ŞUBAT 2015 )
Barkod
: 3990000018261
Basım Yılı
: Ocak 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 73
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%27 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
10,95
Kazanılan Puan
33 NP
Bu ürünü 188 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Şiirden Dergisi yayımlanalı yaklaşık beş (5) yıl oluyor. 30. sayıyla beş yıl bitiyor. Şahsen takip ettiğim dergilerde Türk şiiri hakkında 30 yıllık deneyimi bu beş yılda edindiğimi söyleyebilirim.

Eskiden eleştirmen yokluğundan yakınılırdı. Mevcut eleştirmenler de kayır-macı, adalet duygusundan yoksun oldukları konusunda eleştirilirdi. Bu yakınma, şikayet taşrasından merkeze, yaşlısından gencine herkesin ağzındaydı. Bunda da haksız sayılmazdı kimse. Gör-düğüm kadarıyla birçok şair sükût suikastına uğruyordu. Ahbap çavuş iliş-kileri geçerliydi. Ve bu durumu, şiir ale-minde herkes şikayetçi olsa da, kimse açıkça dile getiremiyordu. Yaratılan “algı“ ortamına bir “rıza“ durumu da vardı. Aslında herkes kendi eleştirmenini isti-yordu. Şiirlerini metheden, öne çıkaran eleştirmendi beklediği. Hakçası Türk şiiri-nin ahvali buydu.

Şimdi garip olan da bu durumun aynen isteniyor olması. Eleştiri yokluğun-dan yakınılırken eleştiri mekanizması işlemeye başlayınca oluşturulan yapay “algı“ ortamının bozulmasından genel bir huzursuzluk duyuldu. Ama biz bu “yapay algı“ ortamının üstüne “Şiirden Dergisi“ olarak gitmeye devam edeceğiz. Sahici, varoluş sorunlarını dert edinmiş, hakikat ya da hakikatimsi üreten şiirden yana tavrımızı sürdüreceğiz. Eleştiriyi de günün birikimiyle yapmaya devam edceğiz.

Bu sayının dosya konusu “Şiir Eleştirisinin Neresindeyiz. “ Hayri K. Ye-tik, Yavuz Özdem, Ali Galip Yener ve Ogün Kaymak dosya konusunu yazdılar. Gelecek dosya konumuz ise “Ders Kitaplarında Günümüz Türk Şiiri“

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: