Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ŞEWAZA ZANISTE (  )
ŞEWAZA ZANISTE (  )
Barkod
: 9786059073288
Basım Yılı
: Kasım 2016
Basım Dili
: Kürtçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
8,00
Kazanılan Puan
24 NP
Bu kitabı 1,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.

Şewaza zaniste rebazek heri bi bandor e ku di derbare femkirina civake, tekiliyen di navbera gelan de û her wiha nakokiykn wan ku dixe qada mijare.


Tekiliyen di navbera zanist, birdozi, birdoziya fermi, qedexeyen ramane, sazûmana siyasi, pergela sîyasî, azadiya ramank, azadiya vegotine, azadiya akademik de gelek giring in û her wiha lehûrbûna ser wan mecburi ye. Dema behsa zaniste be kirin; dive tekiliyen di navbera van twgehan de, pewendiyen wan eşkereyi li ber çav be raxistin.


Di şewaza zanist de, neditina diyardeyan, inkar kirin, serobino kirin, li gor niyet, siyaset û ideolojiye le anin ne pekan e û her wiha etik ji nin e.


Tegeha “zanistk“ di van salen dawin de ji peywenda xwe hafi durrxitin. Hewce be ditin an neye ditin li her cihe te bikaranin. Ev pevajo hundire peyva zaniste vala dike.


Di diroke de miroven zaniste, ji bo etika zaniste, ji şewaza zanist tawiz nedane. Her ku dema tûndî, çewisandin, terora dewlete de ji çarçoveya şewaza zaniste derkevin, ewqas ji zanistvaniye dûr dikeve. Di ve xale de, ji ber ku Ismail Beşikci ji etika zaniste re dilsoz maye û li hember hemû çewisandinan paş ve gav neavetiye, di jiyana xwe de 17 satan be navber di girtigehan de derbas kiri ye. Rûmet, wicdan û etika zansite û her wiha ya zanistvanan parasti ye, di dinyaye de bilye mirovek minak û rkz le hafi girtin.


Zanist, rebazeke gelek giring e. Parastina zanist ji bo civaken modern nirxeke jeneger e. Ji ber ve yeke ji niqaşerı derbark naveroka zanist de ji divk ciddi bk girtin. Armancek wiha ya pirtilka di deste we de heye.


Bi heviya ku kurdiya pirtuke cihe xwe bigre!

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: