Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SERMAYE PİYASASI YATIRIM ARAÇLARI VE ANALİZİ (  )
Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi
Yorumları oku
SERMAYE PİYASASI YATIRIM ARAÇLARI VE ANALİZİ (  )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 677
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 42,50 TL
Kazanılan Puan
: 128 NP
Barkod
: 9789944165259
Basım Yılı
: Mayıs 2007
Ürünün Tanıtımı
Bir ülkenin ekonomik kalkınmasında en önemli faktörlerden birisi sermayedir. Sermaye birikiminin sağlanması da sermaye piyasasının gelişmesi ile doğrudan ilişkilidir. Araçları çeşitlenmiş ve kurumları gelişmiş yoğun işlem hacmine ulaşmış sermaye piyasasına sahip ülkeler de ekonomik gelişme sermaye piyasasındaki gelişmelerle paralellik göstermektedir.

Türkiye’de sermaye piyasası açısından hızlı gelişmeler yaşamıştır. Özellikle liberalleşme politikalarının hız kazandığı 1980’li yıllarda gelişme ve değişme çok süratle olmuş, pek çok kişi açısından takibi dahi güçleşmiştir. 1990’lı yıllarda merkezi planlı ekonomilerin de serbest piyasa ekonomisine geçme yönündeki gayretleri, Türkiye’deki fınansal piyasaları da etkilemiştir. Bilgi işlem ve elektronik alanında yaşanan hızlı gelişmeler, küreselleşmeyi kolaylaştırıcı olmuştur. Uluslararası alanda finans hareketleri de çoğunlukla resmi ve hükümetler arası hareketler ile uluslararası fınansal kurumlar vasıtasıyla yürürken, bu tür işlemlerin boyutu toplam içerisinde çok düşük düzeylerde kalmıştır. Serbest finansal piyasalarda sermaye piyasası işlemleri baş döndürücü biçimde artmıştır.

Dünya üzerinde var olan finansal merkezlere yenileri eklenmiştir. Uzak Doğu’da yeni yeni merkezler ortaya çıkmış, ülkeler arasındaki yoğunlaşan işlemler ülkeleri birbirine daha da yakınlaştırmıştır. Avrupa bölgesinde Avrupa Ekonomik Topluluğu olarak ortaya çıkan birliktelik ekonomik boyutu aşmış, tek devlet olma yolunda Avrupa Birliği’ne dönüşmüş; bu dönüşmenin sonucunda on yıl önce gerçekleşmesi hayal gibi görünen tek para hedefine ulaşılarak uluslararası kullanım alanı giderek yoğunlaşan Euro, dünya ekonomisine kazandırılmıştır.
Bu ürünü 390 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: