Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
SERBEST ZAMAN-REKREASYON VE SERBEST ZAMAN EĞİTİMİ ( SERBEST ZAMAN-REKREASYON VE SERBEST ZAMAN EĞİTİMİ (YETİŞKİN EĞİTİMİ BAKIŞ AÇISIYLA) )
Serbest Zaman-Rekreasyon ve Serbest Zaman Eğitimi
SERBEST ZAMAN-REKREASYON VE SERBEST ZAMAN EĞİTİMİ ( SERBEST ZAMAN-REKREASYON VE SERBEST ZAMAN EĞİTİMİ (YETİŞKİN EĞİTİMİ BAKIŞ AÇISIYLA) )
Barkod
: 9786051336039
Basım Yılı
: Eylül 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5
Sayfa Sayısı
: 130
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
22,00
İndirimli Fiyatı
17,82
Kazanılan Puan
53 NP
Bu ürünü 2981 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Teknoloji çağı, yaşamı kolaylaştıran yeniliklerle birlikte bireylerin ve toplumların yaşamına birçok sorun da getirdi. Çok sayıda işi başkalarına gerek duymadan yapabiliyor olmanın rahatlığı, antisosyal yaşam tarzına; daha kısa sürede daha az enerji harcamayı gerektiren aletler ve hızlı ulaşım olanakları; hareketsiz yaşama, obeziteye, fiziksel birçok sağlık sorununa neden oldu; kentlileşmenin sonucu olan yalnızlaşma ve yabancılaşma ise stres ve depresyon gibi psikolojik sorunlara yol açtı. Yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyen bu durumların getirdiği olumsuzlukla baş etmede hatta korunmada en uygun panzehir ise serbest zaman ve içinde gerçekleşen rekreasyon etkinlikleridir. Yaşamda önemli bir yer tutan serbest zaman, olumlu ya da olumsuz birçok davranışın yerleşebildiği bir zaman dilimidir. Olumsuz serbest zaman davranışlarını dışarıda bırakan, doğru bir serbest zaman yaşam tarzı geliştirebilmek için de serbest zaman rastlantılara bırakılmamalı ve bilinçli bir planlamanın öznesi olmalıdır. Serbest zaman ve rekreasyon alanında farklı bir bakış açısıyla hazırlanan bu eserde serbest zaman ve rekreasyon kavramları yeni yönelimler dikkate alınarak tartışılmış daha sonra serbest zaman ve rekreasyonun yaşam kalitesine etkilerine vurgu yapılmıştır. Son olarak, yaşam boyu öğrenme ve yetişkin eğitimi bağlamında, serbest zaman eğitimi açıklanmaya çalışılmıştır. Bir referans niteliği taşıyan bu eser, başta yetişkin eğitimciler olmak üzere, serbest zaman ve rekreasyonla ilgilenen tüm kesimler için, özellikle de rekreasyon alanına en büyük katkıyı sağlayan Beden Eğitimi ve Spor bölümleri için, önemli bir kaynak kitap olacaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: