Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SENİN ZAMANIN PABLO NERUDA (  )
Senin Zamanın Pablo Neruda
SENİN ZAMANIN PABLO NERUDA (  )
Barkod
: 9789755534893
Basım Yılı
: Eylül 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 624
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
75,00
İndirimli Fiyatı
56,25
Kazanılan Puan
169 NP
Bu ürünü 694 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Pablo Neruda bir dünya şairi. Şili’nin yeryüzündeki sesi, rengi, soluğu. Yakın dostu, Şili’nin önemli bir siması, edebi ve politik kişiliğiyle tanınan Vlodia Teitelboim, benzersiz bir Pablo Neruda portresini çiziyor Senin Zamanın: Pablo Neruda’da. Çocukluğundan son nefesine kadar geçen zamanı, hem Şili’nin tarihsel toplumsal zamanı, hem de dünyanın edebiyata dönük zamanı olarak algılayarak yansıtır. . .

Şairin yaşayan zamanında bir çok yer, coğrafya, ülke, insan çıkar karşımıza. . .

Latin Amerika dünyasından İspanya’ya, Fransa’dan Rusya’ya, İtalya’dan İsveç’e. . .

vb. uzanan gezginliğinde de mekanın anlamı kadar şairin şiirle/yazıyla örülen dünyasına tanıklık ederiz. Neruda’nın ülkesindeki politik misyonu edebi yaratcılığının kaynakları, insan ilişkileri, gezindiği düş/duygu dünyası, şiirini dayandırdığı felsefe, çağına tanıklığı. . .

Tümüyle anlatılan yaşamöyküsüne yansır. Şiire/yaşamaya tutkun şair yaşamından izlerin öyküsüdür aynı zamanda anlatılan. Ülkesinin tarihi içinde Neruda’nın (ve kendisinin) kişisel tarihinin tanıklığını ustalıkla biçimler Teitelboim. Neruda’nın taşıyıcı şiirinin kapılarını, bunların arka planlarını açar okura. Onun gözler önüne serdiği dünyanın dilinde, insanlığın yeryüzü serüveni vardır. Derinlikli/derleyici bakış ve sezgi yüklü anlatımıyla, bize, Neruda’nın yeryüzündeki zamanını taşır, Teitelboim. Orada okuyup tanık olduklarımızda şarinin poetik yolunu, yeryüzü konukluğunu, varoluş serüvenini gözleriz. Yazarla Şili’de tanışıp konuşma olanağı bulan Aytekin Karaçoban’ın Fransızca çevirisinde okuyacağımız Senin zamanın: Pablo Neruda önemli bir tanıklığın ürünü aynı zamanda. “Birinci mektubun altında bir resim bulunmaktaydı. Şair arada kendini Pueto Saavedra’da, plajda ayakta, pelerinsiz ama kenarları geniş şapkasıyla, koyu elbiseler içinde, incelmiş yüzü, uzaklara bakan gözleri ve elleri ceplerinde resmetmiştir. Küçük bir serüven: “kaplan renkli küçük bir kedi çaldım, onu Santiago’ya getireceğim.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: