Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SELVİNİN GÖLGESİNDE (  )
Selvinin Gölgesinde
SELVİNİN GÖLGESİNDE (  )
Barkod
: 9786058860827
Basım Yılı
: Ekim 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 230
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%33 İNDİRİM
Liste Fiyatı
13,89
İndirimli Fiyatı
9,31
Kazanılan Puan
27 NP
Kategoriler
Bu ürünü 348 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Dünyada İki Steinbeck Var. Bunlardan Biri John, Diğeri de Tom Bu İki Kişi Mükemmellik Konusunda Birbirinin Tamamen Aynı. “ -Ray Bradbury- Çok iyi söylenmis, büyüleyici bir hikaye. . .

esrar perdesi bu güzel romanın son noktasına kadar kalkmıyor. -USA Today- “Sessiz Bir Denize Doğru“ kitabının yazarı Thomas Steinbeck, yeni romanı Selvinin Gölgesinde ile tarih ve tereddütü edebi ustalık ile harmanlayarak Kaliforniya’nın zengin mirasına canlı bir gerçekçilik katıyor. Steinbeck, bu romanında; harikulade stili ve “usta sesi“ ile farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. . .

- 1906 yılında, Kaliforniya’daki Çinliler gölgelerde yaşamaktaydı. Farklı gelenekleri, görenekleri ve dilleri nedeniyle komşuları onları hor görüyor ve onlara önyargıyla yaklaşıyordu. . .

- Bölgede yaşanan doğal felaketler zinciri sonunda Monterey sahilinde antik bir Çin yeşim taşı mührü ve üzerinde antik araştırmacılar dışında kimsenin bilmediği üç dilde yazılar olan bir plaka ortaya çıktı. . .

- Onları keşfeden kararsız bir İskoçyalı adamla buluntuların gizemini aydınlatmaya kararlı bir deniz biyoloğunun gizemli yolculuğu da böylece başlamış oldu. . .

- Ancak doğruya giden yol, en az bu hazinelere uzun süre ev sahipliği yapmış selvi ağacının kökleri kadar karışıktı, zira Çinliler’in paylaşmaya hazır olmadığı bazı sırlar söz konusuydu. - Kader ya da büyük tasarı ya da bu ikisinin bir kombinasyonu sonucu eserler, Avrupalılar’ın o vahşi ve güzel Kaliforniya sahiline gelmesinden yüzyıllarca önce Çinliler’in oraya gelmiş olduğunu kanıtlayamadan gene ortadan kayboldu. . .

Neredeyse yüz yıl kadar sonra, genç ve sıradışı bir Amerikalı bilim insanı, büyük gizem ve onun ortadan kayboluşuyla ilgili bazı kanıtları su yüzüne çıkardı. Okyanusun derinliklerinde ve tarihin gölgesinde yaptığı bu tehlikeli arayış yeni bir araştırmacılar neslinin bir araya gelmesine ön ayak oldu. Yurt içi ve dışındaki güçlü ailelerle bağlantı kuran Amerikalı ve Çinli araştırmacılar bu sefer en az antik hazineler kadar değerli bir sırra giden yolu takip etmeyi başardılar. Usta yazarın elinden çıkan bu çarpıcı roman iki ilginç dönemi aynı hikayede bir araya getiriyor. Selvinin Gölgesinde, Kaliforniya’yı tüm çok kültürlü çeşitliliği ile anlatan ve okuyucuyu son sayfasına kadar meraklandıran çağrışımcı dramatik bir öyküdür. “Steinbeck bu romanıyla armut dibine düşer sözünün doğruluğunu ispatlıyor. Steinbeck’in doğal ve hünerli anlatımı ailenin edebiyatçılık mirasının iyi ellerde olduğunu gösteriyor. -Publishers Weekly- “Thomas Steinbeck, aynı babası gibi cesaretleri sayesinde başarıya ulaşan ya da bu uğurda ölen savaşçılar ve acı çekenlere karşı bir empatiye sahip. Bu günlerde antik denebilecek bir kitap ve iyi ki de yazılmış. “ -Book Magazine- “Thomas Steinbeck iyi bir hikaye anlatacak kadar yetenekli ve saygıdeğer biri. . .

. Tarihi detaylara olan özeni ve hızlı karakter geliştirme yetisi, okuyucuyu hikayelerinin merkezine yerleştiriyor. “ -The Seattle Times- “Thomas Steinbeck kendi sesini bulmuş ve onun tınılarıyla coşuyor. Bu orijinal ve samimi bir Amerikan kitabıdır. Bir babanın gurur duyacağı türden bir kitap. “ -Oyun Yazarı Terrence McNally-

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: