Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SELÇUKLULAR ( BATINİ FİTNESİNE VE HAÇLI SAVAŞINA KARŞI BİR İSLAMİ MÜCADELE PROJESİNİN DOĞUŞU )
Selçuklular
SELÇUKLULAR ( BATINİ FİTNESİNE VE HAÇLI SAVAŞINA KARŞI BİR İSLAMİ MÜCADELE PROJESİNİN DOĞUŞU )
Barkod
: 9786054818099
Basım Yılı
: Şubat 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 704
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
39,00
Kazanılan Puan
117 NP
Bu ürünü 804 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu kitap Hz. Peygamber (s. a. v) dönemi ile Raşit halifeler dönemini ele alan kitaplar silsilesinin devamıdır. Bu kitaba da “Selçuklular Devleti ve Batıni fitnesi ile Haçlı Savaşına karşı mücadelede İslami bir projenin doğuşu“ adını verdik. Bu, ümmetimizin tarih zincirindeki halkalardan birini içeren ve haçlı seferlerini ele alan bir kitap konumundadır.

Bu kitap Selçuklular’ı, soylarını, padişahlarını, yurtlarını, ilk ortaya çıkışlarını; Türklerin Selçuklular’ın çıkışından kısa bir süre önce İslam alemi ve İslami doğu ile temasını; Sâmâni Devletini ve Gazneliler Devletini, Gaznevi- Selçuklu çekişmesini, Dandanakan muharebesini, Selçuklu Devleti’nin ortaya çıkmasını ele almaktadır. Karahanlılar Devleti’nden, Büveyhîlerden ve şialaşmalarından, Abbasilerden, şialaştırma hareketlerine verdikleri destekten, şiî merkezleri açmalarından, Selçukluların Tuğrul bey önderliğinde birleşmelerinden bahsetmektedir.

Yine bu kitap, Tuğrul bey zamanında Selçuklu Devleti’nin Bizanslılar’a karşı tavrından, Tuğrul beyden sonra yönetimi ele alan Selçuklu sultanı Alparslan’ın hayatından, Allah (c. c) yolundaki cihadından, meşhur Malazgirt savaşından ve Alparslan’ın vefatı ve sonra hükümdarlığa oğlu Melikşah’ın geçmesinden bahsetmektedir. Hasan Sabbah’ın hayatını anlatmakta, Haşişi- Nizari-lsmaili hareketinden de bahsetmekte ve İran’daki İsmailiyye Devleti hakkında bilgi vermektedir.

Kitap Selçuklu veziri Nizamülmülk’ün Alparslan ve Melikşah dönemlerinde gerçekleştirdiği Sünniliği yayma projesini ortaya koymakta, bu büyük siyasetçinin hayatını ayrıntılı olarak ele alarak devlet işlerini nasıl düzene koyduğundan bahsetmektedir.

- Prof. Ali Muhammed Sallabi

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: