Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SAYISAL HESAPLAMA VE PROGRAMLAMA AKIŞ DİYAGRAMLARIYLA BİRLİKTE C# VE MATLAB’TA KODLANMIŞ SAYISAL ANALİZ YÖNTEMLERİ ( SAYISAL HESAPLAMA VE PROGRAMLAMA AKIŞ DİYAGRAMLARIYLA BİRLİKTE C# VE MATLAB’TA KODLANMIŞ SAYISAL ANALİZ YÖNTEMLERİ )
Sayısal Hesaplama ve Programlama Akış Diyagramlarıyla Birlikte C# ve MATLAB’ta Kodlanmış Sayısal Analiz Yöntemleri Sayısal Hesaplama ve Programlama Akış Diyagramlarıyla Birlikte C# ve MATLAB’ta Kodlanmış Sayısal Analiz Yöntemleri
Yorumları oku
SAYISAL HESAPLAMA VE PROGRAMLAMA AKIŞ DİYAGRAMLARIYLA BİRLİKTE C# VE MATLAB’TA KODLANMIŞ SAYISAL ANALİZ YÖNTEMLERİ ( SAYISAL HESAPLAMA VE PROGRAMLAMA AKIŞ DİYAGRAMLARIYLA BİRLİKTE C# VE MATLAB’TA KODLANMIŞ SAYISAL ANALİZ YÖNTEMLERİ )
%12 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 568
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 55,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 48,84 TL
Kazanılan Puan
: 147 NP
Barkod
: 9789750252396
Basım Yılı
: Aralık 2018
Ürünün Tanıtımı
Sayısal sistemler (hesap makineleri, mikroişlemciler, bilgisayarlar vb. ); değer (üstel, trigonometrik, logaritmik vb. ), türev, integral, kök bulma gibi birçok hesaplamaları sayısal yöntemler kullanarak gerçekleştirmektedirler. Bu doğrultuda birçok yöntem geliştirilmiş ve geliştirilmeye de devam edilmektedir.

Kitapta; seri açılımları, en küçük kareler yöntemi, enterpolasyonlar, sayısal türev, sayısal integral, kök bulma, denklem sistemlerinin çözümleri ile diferansiyel denklemler ve sistemlerinin çözümleri konularındaki sayısal yöntemler ayrıntılı açıklanmış, örnek problemlerle anlatımlar desteklenmiş, akış diyagramları çizilmiş ve Visual C# ile MATLAB GUI ortamlarında kodlanmıştır. Böylece hem sayısal yöntemlerin anlaşılması, hem de bilgisayar ortamlarında kodlanarak kullanımının sağlanması amaçlanmıştır.

Kitapta çok sayıda sayısal yöntem, örnek problem ve çözümleri, akış diyagramı ve kodları ile yüzlerce farklı algoritma yer almakta olup Sayısal Analiz, Nümerik Analiz, Sayısal Çözümleme, Sayısal Hesaplama vb. isimlerle lisans ve lisansüstü düzeyde okutulmakta olan derslere doğrudan hitap etmektedir.
Seriler
En Küçük Kareler Yöntemi
Enterpolasyon
Sayısal Türev
Sayısal İntegral
Kök Bulma
Denklem Sistemleri
Diferansiyel Denklemler
C#
MATLAB
Çok Sayıda Sayısal Yöntem, Yüzlerce Farklı Algoritma
Bu ürünü 131 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: