Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ŞARKİYATÇILIK VE İSLAM: AVRUPALI DÜŞÜNÜRLERİN ORTA DOĞU VE HİNDİSTAN’DAKİ ŞARK DESPOTİZMİ ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ ( ŞARKİYATÇILIK VE İSLAM: AVRUPALI DÜŞÜNÜRLERİN ORTA DOĞU VE HİNDİSTAN’DAKİ ŞARK DESPOTİZMİ ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ )
Şarkiyatçılık ve İslam: Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Şark Despotizmi Üzerine Görüşleri
ŞARKİYATÇILIK VE İSLAM: AVRUPALI DÜŞÜNÜRLERİN ORTA DOĞU VE HİNDİSTAN’DAKİ ŞARK DESPOTİZMİ ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ ( ŞARKİYATÇILIK VE İSLAM: AVRUPALI DÜŞÜNÜRLERİN ORTA DOĞU VE HİNDİSTAN’DAKİ ŞARK DESPOTİZMİ ÜZERİNE GÖRÜŞLERİ )
Barkod
: 9786059253062
Basım Yılı
: Kasım 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 X 21
Sayfa Sayısı
: 500
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
30,00
Kazanılan Puan
90 NP
Bu kitabı 5,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 702 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Avrupalı Düşünürlerin Orta Doğu ve Hindistan’daki Oryantal Despotizm Üzerine Görüşleri
Michael Curtis bu eserinde, Şark despotizmi hakkında tarihsel bir analiz sunarak Avrupa ve Doğu arasındaki karmaşık, olumlu-olumsuz etkileşimi ortaya koymaktadır. Ayrıca Doğunun Batı emperyalizminin daimi kurbanı olduğuna dayanan yanlış inancı ve Batıkların Doğu ve Müslüman toplumlar hakkında nesnel yorumlara sahip olamayacağı görüşünü de eleştirmektedir.
Eser, Avrupanın Şark despotizmi hakkındaki görüşlerini tek taraflı ve ön yargılı bir gözleme dayanarak değil, Doğuda hâkim olan rejimin gerçek tutum ve yöntemleri hakkındaki bilgiye dayanarak ele almaktadır. Curtis, Şark despotizmi kavramının nasıl şekillendiğine; Batı siyaset ve düşünce tarihi ile Orta Doğu ve Hindistanda değişen olgular bağlamında nasıl ifade edildiğine açıklık getirmektedir. Kitapta, Batılı seyyahların Müslüman ülkelerde yaptıkları gözlemler ve Montesquieu, Edmund Burke, Tocqueville, James ve John Stuart Mili, Kari Marx ve Max Weber gibi modern batı düşüncesinin kurucu düşünürlerinin analizleri üzerinde değerlendirme yapılmaktadır. İngilizce okuyan dünyada ilgi ve hayranlıkla karşılanan bu kitabın Türkçede de büyük bir boşluğu doldurması hedeflenmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: