Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SAHRA ALTI AFRİKA ( 2. ULUSLARARASI TÜRK-AFRİKA KONGRESİ )
Sahra Altı Afrika 2. Uluslararası Türk-Afrika Kongresi
Yayınevi:
%19 İndirim
Basım Dili
: İngilizce
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 599
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 18,52 TL
İndirimli Fiyatı
: 15,00 TL
Kazanılan Puan
: 42 NP
Barkod
: 9789756285350
Basım Yılı
: Eylül 2007
Ürünün Tanıtımı

Afrika konusunda yeterli uzmana sahip olmayan ülkemiz uzun yıllardır bölge ülkelerine gerekli ilgiyi gösterememiştir. I. Türk-Afrika Kongresi bu konuda bir başlangıç oldu. Daha özgün alanlarda uzmanların katılımıyla yapılacak yeni toplantılarla ve araştırmalarla Türk toplumu Sahra altı Afrika ülkelerini yakından tanıyacaktır. Buna karşılık bu bölge insanları da geleceğe yönelik yeni ortalık arayışlarında Türk halkını güvenilir ve dost bir toplum olarak göreceklerdir. Böylece Sahra altı Afrika ülkelerinin daha iyi kalkınmaları için öneriler ortaya konulacak, uluslararası boyutta yürütülecek işbirliği programlarının istenilen amaç doğrultusunda kullanılması için zemin hazırlanacaktır.


- Süleyman Şensoy


Tasam Başkanı


Our country does not have competent expert on Africa and it has not given the due importance to the Africa countries. The First International Turkish-Africa Congress was a good start to compensate that negligence. Through new meetings and studies regarding specific issues and areas with the participation of experts, Turkish society shall have the chance to get acquainted with Sub-Saharan countries. Moreover, the peoples of the region shall see us as a reliable and friendly nation in their quest for new partnerships for the future. Consewuently, proposals for better development of Sub-Saharan countries shall be put forward and a ground shall be prepared to ensure the usage of international aid in line with the desired end.


- Süleyman Şensoy


Chairman of Tasam


Türk-Afrika Kongresi boyunca, Afikalıların ve Türklerin ortak çıkarlarını tartışmak için kurulan bu yararlı forum’u selamlamama izn verin. Bu forum’un Afrika ile her konuda en yakın komşularından biri olduğu Türkiye arasında çok uzun zaman önce oluşmuş ve halen devam etmekte olan dostluğun ve dayanışmanın korunmasına katkı sağlayacak, hatta daha da güçlendirecek mükemmel bir araç olarak görüyorum. Bununla birlikte, ilk kongrede Türk ve bağımız kadar, coğrafi ve tarihsel olarak da bağımızı göstermiştir. Bu karşılaşma üstüne yazılan durum analizi bana aslında bunun sadece organizasyon boyutunda net bir başarı olmadığını, aslında daha çok Afrikalıların ve Türklerin kararlılıkla yapmaya karar verdikleri yolu açıklayacak bir iletişim ortamı yaratmayı sağlayacaktır.


- Abel Kader Sow


Senegal Devlet Başkanı


Permettez-moi de saluer I’heureuse idee qu’est la constitution, a travers le Congres turco africain, d’un forum au sein duquel Africains et Tucrcs peuvent se retrouver, seuls, pour discuter de questions d’interet commun. J’y vois un excellent moyen de contribuer a maintenir et a constamment renforcer, I’amitie et la soliderite qui existent depuis fort longtemps entre le cotinent africain et le Turquie, I’un de ses voisins les plus proches a tous points de vue. Au par de hautes autorites et d’eminents experts aussi bien africains que turcs, combien nous sommes lies par I’histoire et la geographie, ainsi que par de nombreuses affinites culturelles. La lecture des actes publies a l’issue de cette rencontre m’a permis de constater que celle-ci n’avait pas ete un franc succes sur le plan organisationnel seulement: elle avait, en plus, donne lieu a des echanges qui, a mon avis, eclaireront le chemin sur lequel Africains et Turc sont appeles a marcher enseble et sont resolument decides a le faire.


- Abdel Kader Sow


Du Ministre D’etat