Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
SAFAHAT’TAN SEÇME HİKAYELER (  )
Safahat’tan Seçme Hikayeler
SAFAHAT’TAN SEÇME HİKAYELER (  )
Barkod
: 9786056649189
Basım Yılı
: Mayıs 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
27,00
İndirimli Fiyatı
18,90
Kazanılan Puan
77 NP
Bu ürünü 290 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnanıyorum ki bu eser, Mehmet Akif’in düşüncelerinin ideallerinin gençler tarafından daha iyi anlaşılmasında faydalı olacaktır.

Mehmet Akif Ersoy’un ismini duyduğumuzda İstiklal Marşı’nın şairi olduğunu hemen hatırlarız. Biliriz ki O, İstiklal Marşı’nı, millete ait olduğunu söyleyerek Safahat adlı kitabına almamıştır. O’nu konu edinen kitaplarda ise sıklıkla erdemli davranışlarından, dürüstlüğünden, bahsedildiğini görürüz. O, aynı zamanda imanımızın şairidir. Bu imanın bir yansıması olarak şiirlerinde adalet, merhamet, haksızlığa karşı durmak, hakkı savunmak sıkça yer tutar. Akif, düşündüğü gibi yaşamış, bu yaşamı da eserlerine aksettirmiştir.

Safahatta yer alan manzum hikâyelerde biz Osmanlı toplumunun her tabakasından insanı görürüz. Bu insanlarla Akif, bize merhametli olmayı, adil ve dürüst davranmayı, söz verince sözünde durmayı telkin eder. O, ayrıca bu hikâyeler ile insanların hayatta olan biten olaylar üzerinde düşünmesini, ibret almasını istemiştir.

Şairin bütün şiirlerinde samimi, içten dili apaçık bir biçimde görürüz, duyarız. Hikâyelerde bu samimi dille beraber, Osmanlı toplumunda var olan her türden insanı ete kemiğe bürünmüş bir halde sözleriyle, davranışlarıyla, yaşadıklarıyla karşımızda görürüz.

İşte bu manzum hikâyeler yeni nesillerin, gençlerin anlayabileceği bir dille yer yer düz yazı şeklinde yeniden kaleme alınmıştır. Bununla birlikte yazarımız Feyza Nur Arıcı Akif’in duygu ve düşüncelerini gençlerin daha iyi anlamalarını sağlamak amacı ile kimi hikâyelere açıklayıcı bilgiler eklemiştir. Yeniden düzenlenmiş haliyle bu hikayeleri okurken kimi zaman hüzünleniyor, kimi zaman da gönlümüzde merhamet ve şefkat hissediyor, adalet ve merhametin ne denli önemli olduğunu, şu hayatta huzur içinde yaşamak için olmazsa olmaz iki önemli şart olduğunu anlıyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: