Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
RİYAZÜ’S SALİHİN (  )
Riyazü’s Salihin
RİYAZÜ’S SALİHİN (  )
Barkod
: 9786058354906
Basım Yılı
: Mayıs 2017
Basım Dili
: Türkçe Arapça
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1200
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
54,00
İndirimli Fiyatı
35,10
Kazanılan Puan
105 NP
Bu kitabı 5,85 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 179 kişi görüntüledi.

Kuvvet ve Kudret sahibi olan Yüce Allah’ a hamd ve sena eder, Onun kutlu elçisi ve hadisi şerifleriyle bize öncülük eden Hz. Muhammed (s. a. v. )’e salat ve selam eder mübarek çalışmasıyla ümmeti Muhammed bu hayırlı çalışmayı armağan eden İmamı Nevevi’yi rahmetle yad ederek, bu çalışma ile imanına kuvvet ve dinine istikamet edinen bütün ehli imana hayırlı olmasını temenni ederim.

Alemi İslamın medarı iftiharı olan İmamı Nevevinin bu mübarek eserine bir hizmetçi olarak hem bugüne hem de gelecek kuşaklara bir hatıra bırakabilme aşkıyla yeniden düzenleyerek takdim etmekten büyük mutluluk duydum. Umarım okuyucularda aynı mutluluğa erişirler. Bu çalışmamızda Yüce Allah’ın Aziz peygamberi Hz. Muhammed (s. a. v. ) hadisi şeriflerini herkesin anlayabileceği ve anlayıpta amel edebileceği bir düzeye getirmek bununla hadislerin ruhuna ters düşecek bir şey anlaşılmasın. Bundan maksadımız herkes istifade edebilecek derecede kolaylaştırmaktır.

Hadisleri meallendirirken günümüz Türkçesine uyumlu ve anlaşılır bir dille terceme yapmaya azami çaba sergiledik. Tüm bunlara rağmen yinede kusursuz olduğunu iddia etmemiz mümkün değildir. Çünkü kusursuz tek bir kitap vardır oda Allah’ın kutsal kitabı “Kur’an-ı Kerim’dir. “ Hadislerin tahricini yaparken Kütüb-i Sitte olan Buhari, Müslim, İbni Mace, Ebu Davud, Nesei ve Tirmizi ile beraber ulaşabildiğimiz diğer hadis kitaplarından da dipnot olarak kaynakça kısmında gösterdik. Dünya döndükçe Yüce İslam dininin iki kutsal kaynağı olan Kur’an ve Sünnet yenilenip tazelenecektir. Anlatılması ve anlaşılması daha da kolaylaşacaktır. İlerleyen dünyaya ve tazelenen dinin kutsallarına naçizane olarak Muhammed ümmetine bu esere hizmet vermekle bir katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize ve bu eserde istifade edecek olan kimselere. Her şeyin en iyisini bilen Rabbimden bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını diler hatalarımızın bağışlanması temennisiyle bu esere emeği geçen bütün dostlarıma teşekkür ederim.

- Salih Özbey

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: