Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
RİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK İLKELERİ ( RİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK İLKELERİ PRİNCİPLES OF RİSK MANAGEMENT AND INSURANCE )
RİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK İLKELERİ
RİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK İLKELERİ ( RİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK İLKELERİ PRİNCİPLES OF RİSK MANAGEMENT AND INSURANCE )
Barkod
: 9786053203117
Basım Yılı
: Aralık 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 25
Sayfa Sayısı
: 732
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
108,00
İndirimli Fiyatı
87,48
Kazanılan Puan
262 NP
Kategoriler
Bu ürünü 2910 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Günümüz küresel ekonomilerinde risk ve risk faktörleri her geçen gün artmakta, bu da risklerin kontrollü ve planlı bir şekilde ele alınması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Risk yönetimi açısından sigorta bireyler ve işletmeler tarafından, gelecekte karşılaşılması muhtemel risk ve maddi hasarların olumsuz sonuçlarını bertaraf etmek ya da en azından azaltmak amacıyla ortaya çıkan en önemli risk yönetim araçlarından birisidir. Sigorta şirketlerinin risk yönetimine daha fazla odaklanmasının sebepleri; finansal piyasaların hızla küreselleşmesi, uluslararası piyasalarda ortaya çıkan risk yönetimi ihtiyacı, finansal risk ile beklenen getiri hesaplamalarının giderek önem kazanması ve operasyon yapılan piyasalardaki değişim dinamikleri olarak sıralanabilir. Bu bağlamda sigortacılığın temel ilkeleri ve risk yönetimi ile ilgili yapılan çalışmaların önemi her geçen gün artmaktadır. Bu konuda ulusal literatürde yeni kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. “Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri” adlı bu eserin bu konuda literatüre önemli bir katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: