Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
RETORİK HERMENEUTİK VE SOSYAL BİLİMLER İNSAN BİLİMLERİNDE RETORİĞE DÖNÜŞ ( RETORİK HERMENEUTİK VE SOSYAL BİLİMLER İNSAN BİLİMLERİNDE RETORİĞE DÖNÜŞ )
Retorik Hermeneutik ve Sosyal Bilimler İnsan Bilimlerinde Retoriğe Dönüş Retorik Hermeneutik ve Sosyal Bilimler İnsan Bilimlerinde Retoriğe Dönüş
Yorumları oku
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24
Sayfa Sayısı
: 388
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 19,60 TL
Kazanılan Puan
: 63 NP
Barkod
: 9789757819271
Basım Yılı
: 2002
Ürünün Tanıtımı
Araştırmacılık argümanı kullanır, arguman retoriği. "Retorik" sadece süs veya manipülasyon ya da hile değildir. Antik anlamıyla retorik, ikna edici söylemdir. Matematiksel isbatlamadan edebiyat eleştirisine uzanan bütün konularda araştırmacılar retorik tarzda yazarlar; ancak nadiren bu olgu üzerine kafa yorarlar. En sık karşılaşılan durum, konuşma tonu ve şekilleriyle, ıskartaya çıkarılacak stile ilişkin diğer aygıtların bizi nasıl hataya ya da yanlış yola götürdüğünü teşhir ederek, daha önceki bir araştırma çizgisinin retoriğini ortaya çıkarmayı deneyen manifestodur. Yine de, daha önceki retoriğe saldırıda bulunan yazarlar, alışkanlık icabı, kendi retorikleri üzerine hiç kafa patlatmazlar. Modern araştırmacılar genellikle kendi retoriklerini görmezlikten gelirler. İlk defa onyedinci yüzyılda bilimsel metodolojinin maskelerini giyen araştırmacılar, bu maskelerini giyen araştırmacılar, bu maskelerin altındaki retorik yüzleri bütünüyle unuttular. Onları retorige karşı resmi retoriği basitçe tekrarlamaları esasen, nesnelerin laboratuarda veya kütüphanede fiilen nasıl oluştukları konusundaki endişeyi azaltmaya yarar. Son zamanlarda, hükümetlerin ve reklam acentalarının propogandaları, retoriğin değerini çok daha fazla düşürdü.

Bununla birlikte, 1950'lerden bu yana, özellikle de son birkaç yıl içine, retorik yeniden hayat buldu. Edebiyat eleştirmenleri, iletişim teorisyenleri ve kamusal konuşma hocaları Çiçero, Quintilian ve dostlarını hiç bir zaman bütünüyle terk etmemişlerdi. Günümüzde, karşı retorik olarak şekillenmiş olanlar, sebatlarında haklı çıkmış görünüyorlar. Çünkü metodolijinin maskeleri giyildikçe inceliyor.

Bu ürünü 395 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: