Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
REİKİ ( YENİ BAŞLAYANLAR VE UYGULAMACILAR İÇİN CHAKRALAR-SAĞLIK İLİŞKİSİ REİKİ VE DİĞER ALTERNATİF TEDAVİ YÖNTEMLERİ İLİŞKİSİ )
REİKİ ( YENİ BAŞLAYANLAR VE UYGULAMACILAR İÇİN CHAKRALAR-SAĞLIK İLİŞKİSİ REİKİ VE DİĞER ALTERNATİF TEDAVİ YÖNTEMLERİ İLİŞKİSİ )
Barkod
: 9789758612093
Basım Yılı
: Ocak 2004
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 166
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,26
İndirimli Fiyatı
7,87
Kazanılan Puan
24 NP
Bu kitabı 1,31 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 223 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Her chakranın bir çalışma düzeni vardır, chakranın genel karakterine göre sağlıklı çalıştığında ve sağlıksız çalıştığında ya da çalışmadığında insana yüklediği duygular vardır. Bu duygular en olumludan en olumsuza kadar her çeşitten olabileceği gibi, duygunun özelliğine göre insanı çeşitli davranışlara sevk ederler.

Pek çok işlevinin yanısıra evrenden bakıldığında insanın dünyadaki işlevi, bir tür transformatörlük olarak anlatılabilir. İnsan, kozmik yapıdan (evrenden) gelen enerjiyi bedenine alır, kullanır, üretir, yeryüzünden gelen enerjiyi de evrene iletir. Evren, dünya ve insan arasındaki ilişki aura ve chakralar vasıtasıyla olur. Eğer bu ileti alışverişi sağlıklı işliyorsa, insan sağlıklıdır.

Belki, en yalın haliyle “Evrensel Yaşam Enerjisi“dir. Evrensel yaşam enerjisi ise, canlı olma, hayatta olma anlamı içerir. Reiki, Japonca iki kelimeden oluşur: Rei ve Ki. Ki, yaşam gücü veren enerji, Rei ise ruhsal bilgelik-şuur anlamı taşır. Ki, her varlıkta (canlı veya cansız) bulunur ve yaradılışın sürekliliğini temin eden evrensel enerjidir.

Reiki, Ki’den farklı olarak evrensel enerjinin yanısıra insanda uyandırılmayı bekleyen, ruhsal bilgelikle dolu olan enerjiyi ifade eder.

Rei ve Ki kelimeleri birleştirildiğinde; Reiki’nin, ruhsal bilgelikle kazanılmış yaşam gücü (enerjisi) anlamını içerdiği açığa çıkar. Bu nedenle, Reiki, ne kadar tanımlanmaya çalışılırsa çalışılsın, bizzat o enerjiyle tanışmadan, onun etkilerinden faydalanmadan, ya da yeterince faydalanmadan onu anlamak olanaksızdır.

Reiki, yine enerjisiyle henüz tanışmayanlar için ifade etmek gerekirse kısaca şifa enerjisidir. Reiki’nin sunduğu şifa, sadece fiziksel değil aynı zamanda duygusal, zihinsel ve ruhsaldır. Reiki, kutsal enerjidir, koşulsuz sevgidir. Reiki, son derece soyut görünmesine rağmen, somut sonuçları, varlıkların fiziksel vücutlarının fotoğraflanması tekniği olan Kirlian fotoğrafları ile kanıtlanmış bir şifa enerjisidir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: