Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
REHABİLİTASYON HEMŞİRELİĞİ UYGULAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIM - REHABİLİTATİON NURSİNG A CONTEMPORARY APPROACH TO PRACTİCE ( REHABİLİTASYON HEMŞİRELİĞİ UYGULAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIM - REHABİLİTATİON NURSİNG A CONTEMPORARY APPROACH TO PRACTİCE )
REHABİLİTASYON HEMŞİRELİĞİ UYGULAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIM - Rehabilitation Nursing A contemporary Approach To Practice
REHABİLİTASYON HEMŞİRELİĞİ UYGULAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIM - REHABİLİTATİON NURSİNG A CONTEMPORARY APPROACH TO PRACTİCE ( REHABİLİTASYON HEMŞİRELİĞİ UYGULAMAYA GÜNCEL YAKLAŞIM - REHABİLİTATİON NURSİNG A CONTEMPORARY APPROACH TO PRACTİCE )
Barkod
: 9786051339238
Basım Yılı
: Ekim 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 27,5
Sayfa Sayısı
: 536
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
115,00
İndirimli Fiyatı
93,15
Kazanılan Puan
279 NP
Bu ürünü 3190 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
aşam süresinin artması ve kronik sağlık sorunlarının yaygınlığı nedeniyle, günümüz toplumlarında rehabilitasyon hizmetleri ön plana çıkmaktadır. Kronik hastalığa ve engelliliğe sahip bireylerle çalışan sağlık profesyonelleri, bu hastaların özelliklerinin, sağlık gereksinimlerinin ve desteklenmesi gereken alanlarının farkında olmalıdır. Sınırlılıkları çerçevesinde bireyin öz bakım gücünün desteklenerek yaşam kalitesinin ve toplumsal katılımının arttırılması, rehabilitasyon hemşirelerinin temel sorumluluklarındandır. Rehabilitasyon hizmetlerine olan gereksinim her geçen gün artmasına rağmen konuyla ilgili kaynak kitap sayısı yeterli değildir. Bu nedenle “Rehabilitasyon Hemşireliği“ kitabı hemşirelik alanında önemli bir eksikliği giderirken diğer sağlık disiplinleri için de kaynak oluşturacak bilgilere sahiptir.

Kitapta kronik hastalık, engellilik ve rehabilitasyona ilişkin kavramsal çerçeve ile birlikte rehabilitasyon ve rehabilitasyon hemşireliğinin tarih gelişimi, rehabilitasyon gerektiren durumlar, klinik uygulamaya yönelik öneriler ve vaka çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’de hâlâ gerektirdiği kadar yer bulmamış olan hayvan destekli terapileri, cinsellik ve engelliliği, rehabilitasyon sürecinde etik ve spirütüel yaklaşımları da içermektedir. Konuya ilişkin teorik temelleri klinik uygulama ile birleştiren kitapta, rehabilitasyon gereksinimi olan hasta bütüncül olarak ele alınmıştır. Kitap, hemşirelik öğrencilerinden kliniklerde çalışan hemşirelere kadar geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: