Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
PSİKOLOJİK DANIŞMA - STRATEJİLER VE MÜDAHALELER ( PSİKOLOJİK DANIŞMA - STRATEJİLER VE MÜDAHALELER )
Psikolojik Danışma - Stratejiler ve Müdahaleler
PSİKOLOJİK DANIŞMA - STRATEJİLER VE MÜDAHALELER ( PSİKOLOJİK DANIŞMA - STRATEJİLER VE MÜDAHALELER )
Barkod
: 9786054282203
Basım Yılı
: Ekim 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 312
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
29,75
Kazanılan Puan
89 NP
Bu kitabı 4,96 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 505 kişi görüntüledi.

Psikolojik Danışma: Stratejiler ve Müdahaleler kitabının bu baskısı, bütünleştirici bir perspektiften, bugünün küresel toplumundaki insanlara psikolojik danışma yapmanın gerçek dünyasına pratik bir giriş sağlamaktadır. Bu, pratik, akıcı kitap, öğrencilere, psikolojik danışmanlık mesleğinin etkili birer üyesi olmak için ihtiyaç duydukları araç ve stratejileri sağlayarak temel psikolojik danışma becerilerine çokkültürlü bir bağlam içinde odaklanmaktadır. Kapsamlı ve özlü bu kitap baştan başa, çağdaş konuları ve gerçek psikolojik danışma dünyasının çeiitliliğini temel almaktadır. Yazarlar, benzersiz bir biçimde, öğrencinin hem bir psikolojik danışman olarak gelişmesine hem de bu gelişimsel süreçte süpervizyondan en iyi şekilde yararlanmasına odaklanmışlardır.

Kitabın diğer özellikleri:

- Her bölüm, o bölümün temel kavram ve becerilerini anlaşılır hâle getirmek ve gerçek dünya ile ilişkilendirmek amacıyla, özel tasarlanmış çeşitli örnekler ve vakalar sunmaktadır.

-Kitapta yer verilen uygulama alıştırmaları ve eleştirel sorular, öğrencilere, her bölümde sunulan beceri ve stratejileri uygulama fırsatı sağlamaktadır.

-çeşitlilik ve çok kültürlü psikolojik danışma hakkındaki materyal, öğrencilere, maneviyat, kültürel yeterlilik, ilişkisel ve kültürel empati dâhil olmak üzere psikolojik danışma alanındaki eğilimler; kültür ve cinsiyet faktörleri; farklı danışan sosyal sistemleriyle çalışmak gibi psikolojik danışma alanındaki özel ilgi alanlarına açılan özgün bir pencere sunmaktadır.

-Dinleme ve sessizliği anlama (Bölüm III ve IV) ve oturumu yönetme (Bölüm V) gibi özel becerilerin dikkate alınmasıyla psikolojik danışman adaylarına pratik stratejiler sağlanmaktadır.

- Psikolojik danışmanlara yeterlilik belgesi ve ruhsat verilmesi ile ilgili geniş bir tartışma (Bölüm I), öğrencilere gerçek dünya perspektifi kazandırmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: