Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
PSİKOLOJİK DANIŞMA - KAPSAMLI BİR MESLEK / COUNSELİNG - A COMPREHENSİVE PROFESSİON ( PSİKOLOJİK DANIŞMA - KAPSAMLI BİR MESLEK )
PSİKOLOJİK DANIŞMA - Kapsamlı Bir Meslek / Counseling - A Comprehensive Profession
PSİKOLOJİK DANIŞMA - KAPSAMLI BİR MESLEK / COUNSELİNG - A COMPREHENSİVE PROFESSİON ( PSİKOLOJİK DANIŞMA - KAPSAMLI BİR MESLEK )
Barkod
: 9786051335537
Basım Yılı
: Mayıs 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 23.5
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
83,00
İndirimli Fiyatı
67,23
Kazanılan Puan
202 NP
Kategoriler
Bu ürünü 7396 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Psikolojik danışma, karmaşık bir dünyada bir çare, değişim, önleme, gelişme, keşif ve güçlenmeye adanmış bir meslektir. Geçmişte psikolojik danışma, insanlara akıllı seçimler yapma konusunda rehberlik etmeyi vurgulamıştı. Şimdi rehberlik, bu çok boyutlu mesleğin bir yönüdür. Psikolojik danışma süreci ve bağlamı üzerinde odaklanan bu kitap, psikolojik danışmanların neyi nasıl yaptıklarına ilişkin detaylı bilgiler içermektedir Samuel Gladding’ in bu kitabı dört bölümden oluşmaktadır. Birinci Bölüm’ de, psikolojik danışmanın kısa tarihçesi ve psikolojik danışma eğilimleri, psikolojik danışmanın kişisel ve mesleki yönleri, psikolojik danışmanın etik ve yasal bakış açıları, çok kültürlü toplumda psikolojik danışma, çeşitli gruplarla psikolojik danışma konuları yer almaktadır. İkinci Bölüm, psikolojik danışma ilişkisini kurma, psikolojik danışma ilişkisi içinde çalışma, psikolojik danışma ilişkisini sonlandırma ve başlıca psikolojik danışma yaklaşımlarını içermektedir. Üçüncü Bölüm’ de, grupla psikolojik danışma, konsültasyon, değerlendirme ve araştırma, ölçme değerlendirme ve tanı konuları incelenmektedir. Dördüncü Bölüm ise, yaşam boyu mesleki psikolojik danışma, evlilik eş ve aile danışması, profesyonel okul psikolojik danışması ve öğrenci yaşam hizmetleri, istismar psikolojik danışması ve engellilerle psikolojik danışma, ruh sağlığı ve toplum psikolojik danışması konularını kapsamaktadır. Psikolojik Danışma-Kapsamlı bir Meslek, “ Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri“ dersi için kapsamlı bir ders kitabı niteliğindedir. Ayrıca, psikolojik danışmanların ellerinin altında başvurabilecekleri bir kaynak kitaptır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: