Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PSİKOLOJİDE KULLANILAN ÖLÇEKLER (  )
Psikolojide Kullanılan Ölçekler
Yorumları oku
PSİKOLOJİDE KULLANILAN ÖLÇEKLER (  )
%10 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 469
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 135,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 121,50 TL
Kazanılan Puan
: 365 NP
Barkod
: 9786054827428
Basım Yılı
: Eylül 2017
Ürünün Tanıtımı

Bilim dalları arasında en genç olanlarından biri olmasına rağmen, her geçen gün artarak çoğalan onlarca makale, kitap ve araştırma ile baş döndürücü bir üretime sahip olan Psikoloji Bilimi; gelişen, değişen, dönüşen dünya ve insan olgusunda olağanüstü bir hızda üretmeye devam etmektedir. Bu müthiş bilimsel üretim hızında psikoloji biliminin doğasında insanın olmasının şüphesiz büyük bir payı vardır, bir diğer pay da teknolojinin gelişimine paralel olarak kaynaklara hızlı ulaşılmasının getirdiği kolaylıktır. Dünyanın neresinde psikoloji üzerine bir çalışma yapılırsa yapılsın, internet üzerinde aynı gün geniş bir araştırmacı kitlesi bu çalışmadan haberdar olabiliyor ve bilgi aynı gün dünyanın her yerinde kullanıcısına ulaşabiliyor. Ancak internette her zaman var olan bilgini gerçeği yansıtmadığı, kirli bilginin de yer aldığı bir gerçektir.


Özellikle pratikte gerek akademisyenlerin ve gerekse psikoloji lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin veya psikoloji üzerine çalışma yapan diğer bilim dalları mensuplarının internette var olan ölçek, envanter, test gibi ölçme değerlendirme araçlarını kullandıkları ancak bu araçların yanlış, eksik veya yetersiz bilgi içerdiği ve bu sebeple çalışmalarda zorluk yaşandığı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.


İki yıllık bir araştırma ve emeğin ürünü olan bu kitabı, bu gerekçeyle ve ihtiyaçla kaleme aldım. Amacım yapılacak olan çalışmalarda ölçme değerlendirme araçlarına doğru kaynaktan erişimi sağlamak üzere bilimsel ve kişisel bir katkı sunmaktır. Elbette psikolojide kullanılan ölçekler bu kitaptakiler ile sınırlı değildir, seçtiğim ölçekler klinik, adli, eğitim, gelişim, sağlık psikoloji alanında sıklıkla kullanılan, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış ve yeni ölçekleri içermektedir. Kitabımın hazırlanması sırasında verdiği yoğun destekten dolayı Psikolog Merve Şeyda Özcan ile Esra Yenilli’ye teşekkürü borç bilirim…


Yrd. Doç. Dr. Psikolog Elif Güneri


Bu ürünü 233 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: