Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
PSİKOLOJİ ( ÇOK KISA BİR BAŞLANGIÇ )
PSİKOLOJİ ( ÇOK KISA BİR BAŞLANGIÇ )
Barkod
: 9786054763726
Basım Yılı
: Kasım 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 11 x 17.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 184
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,50
İndirimli Fiyatı
24,38
Kazanılan Puan
73 NP
Bu ürünü 92 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Psikoloji Bilimi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi’nin dünyaca ünlü dizisi “Very Short Introductions”tan çıkan Psikoloji kitabını Türkçe olarak yayımladı. Gillian Butler ve Freda McManus’un yazdığı, Özgün Emre Koç’un Türkçeye çevirdiği kitap, İKÜ Yayınevi’nin “Çok Kısa Bir Başlangıç” dizisinin beşinci kitabı olarak raflardaki yerini aldı. Kitabın Türkçe baskısına özel önsözü ise bağlanma ve ebeveynlik, psikolojik ölçüm ve sosyal psikoloji alanlarındaki ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Nebi Sümer yazdı. Psikolojiye ilgi duyan ve popüler kişisel gelişim kitaplarından fazlasını arayan meraklı okurlar için bir rehber niteliğindeki kitap, ekim ayında okur karşısına çıktı.

İKÜ Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi’nin dünyaca ünlü “Very Short Introductions” dizisinden seçerek hazırladığı “Çok Kısa Bir Başlangıç” adlı kitap dizisinin beşinci kitabı Psikoloji’yi okurlarla buluşturdu. Oxford Üniversitesi Bilişsel Terapi Merkezi’nde birlikte çalışan Gillian Butler ve Freda McManus, Psikoloji: Çok Kısa Bir Başlangıç kitabında psikoloji alanındaki temel sorulardan yola çıkarak bu bilimin nasıl geliştiğini ve araştırma alanlarını anlatmakla kalmıyor, gelecekte insanlığa nasıl hizmet edeceğiyle ilgili öngörülerde de bulunuyorlar. Bağlanma ve ebeveynlik, psikolojik ölçüm ve sosyal psikoloji alanlarındaki ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla tanınan, Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer de kitabın Türkçe baskısına özel bir önsöz kaleme aldı.

En temel sorulardan yola çıkıyor

Neyi niçin yaptığımıza dair merakımız ve bu merakın peşinden giderek elde edilen sonuçlar zihin, akıl, duygular ve davranışlarımız hakkındaki soruları arttırmaya devam ediyor. Gillian Butler ve Freda McManus psikoloji alanındaki en temel sorularla işe koyuluyor ve bu kitapta psikolojinin başlıca çalışma alanlarını ve gelişen yönlerini masaya yatırıyorlar: Algı, öğrenme, düşünme, bellek, dikkat, psikolojik ve sosyal gelişim, motivasyon ve duygular, bireysel farklılıklar, anormallik ve birbirimizi nasıl etkilediğimiz gibi konular kitaptaki bu ana başlıklardan bazıları. Bunun yanı sıra yazarlar nörobilim, evrimsel psikoloji ve bilişsel psikoloji gibi alanlardaki ilerlemeleri dikkate alarak beynin nasıl çalıştığına dair güncel gelişmeleri de yorumluyor.

Psikoloji okuryazarlığı

Yazarların, psikoloji biliminin hayatımızın pek çok alanında nasıl kullanıldığına ve gelecekte nasıl kullanılabileceğine dair değerlendirmeleri de dikkat çekiyor. Kitabın Türkçe baskısına özel bir önsöz kaleme alan Prof. Dr. Nebi Sümer de psikoloji bilimi hakkında okumanın günümüz insanına katkılarını şöyle dile getirdi: “Bir çeşit sosyal sermaye olarak kabul edilen psikoloji okuryazarlığı, özellikle Batı ülkelerinde sadece psikoloji lisans eğitimi okuyanların değil, geniş kitlelerin ihtiyaç duyduğu yeni bir beceri olarak görülmekte ve yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu doğrultuda bu kısa kitabın ülkemizde psikoloji okuryazarlığının yaygınlaşmasına değerli bir katkıda bulunacağına inanıyorum. ”

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: