Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PEYGAMBERSİZ KUR’ANCILAR VE KUR’AN’IN ANLAŞILIP YAŞANMASINDA SÜNNETİ DEĞERSİZLEŞTİRME GAYRETLERİ (  )
Peygambersiz Kur’ancılar ve Kur’an’ın Anlaşılıp Yaşanmasında Sünneti Değersizleştirme Gayretleri
Yorumları oku
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 415
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 86,40 TL
İndirimli Fiyatı
: 60,48 TL
Kazanılan Puan
: 181 NP
Barkod
: 9786055387389
Basım Yılı
: 2014
Ürünün Tanıtımı

“Kur’ancılar“ “Mealciler,“ “Hadis/Sünnet İnkarcıları“ veya “Akılcılar“ denilen kişiler. “Kur’an’ı“ temel aldıklarını söylerken aslında hadisi inkar ediyor, Peygamber sallalahu aleyhi ve sellem’i değersizleştiriyor, dolayısıyla “İslam“ın temelini sarsıyorlar. Sünneti devreden çıkartmak istiyorlar ki, “Allah’ın kelamı olan ve Resulullah sallahu aleyhi ve sellem’in açıklamalarıyla anlaşılan Kur’an’ı“ kendi akıl ve mantıklarıyla açıklayabilsinler.  Bu da İblis’in, Rabbinin huzurunda yaptığı iştir. O, Rabbinin verdiği emre uymamış ve aklına güvenerek “Ben ondan hayırlıyım.“ (Araf,12) demişti.


“Kur’an kat’idir, hadis kat’i değildir.“ diyerek hadisi inkar ediyorlar. Halbuki ehl-i sünnet alimleri icma etmiştir ki, “Sünnet, Kur’an’ı açıklar.“ Zira yüce Allah şöyle buyuruyor: “İnsanlara, kendilerine indirileni açıklamam için ve düşünüp anlasınlar diye sana da bu Kur’an’ı indirdik.“ (Nahl,44)


Şeytan eskiden de bu şüheyi uyandırmış, ama o dönemde ilim olduğu için bu şüphe tutunamamıştı! Ne yazık ki zaman geçtikçe ve ilim zayıfladıkça şeytan, bu şüphelerini yürütme/uygulama fırsatı bulmuştur. Ona kapılanlar, yıllar sonra, önce Hindistan’da ortaya çıktı, sonra da tüm İslam alemine yayıldı.


Onların hedeflerinin ve takip ettikleri yolun ne olduğunu açıklamak üzere hazırlanan bu kitap, master tezi olup bu akımın ortaya çıkışını, geçirdiği evreleri, önderlerini ve yaydıkları şüpheleri bir akademisyen gözüyle ve ilmi bir bakış açısıyla izah etmektedir. Yazar, şüphelerin ve Kur’ancılık akımının ortaya çıktığı bölgeyi iyi bilmektedir. Bu sayede bizzat görüşmeler yaparak, merkezlerini ziyaret ederek, kütüphanelerdeki eserlerini inceleyerek ilk kaynaktan aldığı doğru ve güvenilir bilgileri bizlerle paylaşmaktadır.


İtinalı bir tercümeyle, sade ve akıcı bir uslupla kaleme alınan ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlerin başvuracağı bir kaynak olma hüviyeti kazanan bu eseri yayınlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.


Hedefimiz Asr-ı Saadet’te Yaşanan İslam’ı Yaymaktır.

Bu ürünü 207 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: