Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
PEYGAMBERLERİN EFENDİSİ HZ. MUHAMMED HAYATI VE AHLAKI (  )
Peygamberlerin Efendisi Hz. Muhammed Hayatı ve Ahlakı
PEYGAMBERLERİN EFENDİSİ HZ. MUHAMMED HAYATI VE AHLAKI (  )
Barkod
: 9786053512363
Basım Yılı
: Mart 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 176
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,00
İndirimli Fiyatı
10,50
Kazanılan Puan
32 NP
Bu ürünü 545 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Size kendi aranızdan öyle bir Peygamber geldi ki zahmete uğramanız ona ağır gelir. Kalbi üstünüze titrer, müminlere karşı pek şeatli ve merhametlidir. ” (Tevbe 128) “Hakikaten, Allah’ın Resulünde sizler için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı bekleyenler ve Allah’ı çok zikredenler için en mükemmel bir nümune vardır. ” (Ahzab, 21) “Ey Rasulüm!) Hiç şüphesiz ki Sen, yüce bir ahlak üzeresin!” (Kalem, 4)

Yukarıdaki ilk ayet, Rasulüllah’ın (sav) biz ümmetine çok düşkün olduğunu bizim dünya ve ahirette karşılaştığımız sıkıntıların O’nu çok üzeceğini bildiriyor. İkinci ayet, Rasulüllah’ın (sav) bizlere en güzel örnek olduğunu haber verirken sonraki ayet, örnekliğin odağında ahlakın olduğuna dikkat çekmektedir. Nitekim Peygamber Efendimiz de: “Ben başka bir maksatla değil, ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim. ” (Muatta, Hüsnü’l-Hulk, 8) buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz, Kur’an-ı Kerim’i sadece lafzen öğreten bir muallim olarak değil, canlı bir Kur’an halinde, İlahi hakikatleri fiilen talim eden bir hidayet rehberi olarak yaşamıştır. Bu yüzden O’nun muazzez ve mübarek hayatı, kıyamete kadar gelecek nesillere en güzel örnek olmuş ve olmaya devam edecektir. İnsanın ilk yurdu olan cennete yeniden dönebilmenin yolu, güzel ahlakı davranış haline getirmekten geçtiğine göre Rasulüllah’ın (sav) hayatı iyi bilinmelidir. Dünyada O’na layık onurlu bir ümmet olabilmenin yolu ise O’nu örnek alarak her alanda planlı ve programlı bir şekilde çok çalışmak ve başarılı olmaktan geçmektedir. Bilelim ki o zaman inşeallah Rasülullah’ı (S. A. V) üzmemiş ve cennette O’na komşu olabilmenin sebeplerini işlemiş olacağız.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: