Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÖZGÜR DİNİN ESİRİ: KADIN (  )
Özgür Dinin Esiri: Kadın
Yorumları oku
ÖZGÜR DİNİN ESİRİ: KADIN (  )
Yayınevi:
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 128
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 15,74 TL
İndirimli Fiyatı
: 11,81 TL
Kazanılan Puan
: 35 NP
Barkod
: 9786058193222
Basım Yılı
: Ocak 2018
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Kur’-anı’ ı Kerim, kadın konusundaki algımızı belirleyen biricik kaynak olması gerekirken, geleneksel din algısı ve bu algının Temsilcileri, Allah’ın kadına verdiği değeri gizlemek için Kur’an ayetlerinin üzerine – tabiri caizse-peçe örtme yarışına girdiler; gerçekleri gizleyip, ayetleri saptırdılar.


Eş, anne, kız kardeş, kız evlat ve en önemlisi de Allah’ın kulu olan kadınlar; tarih boyunca kocalarına, babalarına, erkek kardeşlerine hizmet etmekle mükellef olan varlıklar olarak algılandı. İlmi gayretleri ve akıllarıyla toplum içinde kendilerini ifade etme çabaları bir şekilde engellendi.


Bu tutarsız ve Kur’an’ın özünden uzak kadın anlayışının İslam toplumları için oluşturduğu problemlerle, bugün, modernizmin de etkisiyle daha yakından yüzleşmek durumunda kaldık Geleneğin kuytulara hapsettiği kadınla. Batı toplumunun kadını her şeyiyle sömüren algısı arasında sıkışan Müslüman kadın, çıkış yolu aramaya başladı. Elinizdeki bu kitap kadının aradığı bu çıkışa mütevazı bir katkı sağlamak için hazırlandı.


Çalışmamızda sadece geleneğin kadın algısı eleştiriye tabi tutulmamış, çağımızdaki kadın problemleri için de çözüm önerileri yer almıştır. Yine günümüz Türkiye’sinde gündemi sık sık meşgul eden örtünme, çokeşlilik, kadının çalışması gibi konular da kitaptaki makaleler arasında yer bulmuştur, delilleriyle tartışılmıştır. ;


Dinini, Rabbinin indirdiği Kelam’ dan öğrenme zahmetine katlanmayıp bu konuda aklını erkek kocasına, erkek hocasına, erkek siyasi parti liderine, erkek imamına ve erkek şeyhine bırakan kadın; sadece kadın değil, hem Kadın hem de O’nun Kulu olduğunu hatırlamadığı e bunun gereğini yapmadığı sürece saçından ayakkabısındaki topuğa , koluna taktığı bilezikten üstüne giydiği elbiseye kadar erkeğin sosyal, siyasi ve dini sömürü aracı olmaya devam edecektir.

Bu ürünü 233 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: