Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OSMANLI KİTAP SANATINDA DOĞAL ÇİÇEKLER ( OSMANLI KİTAP SANATINDA DOĞAL ÇİÇEKLER )
Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler
OSMANLI KİTAP SANATINDA DOĞAL ÇİÇEKLER ( OSMANLI KİTAP SANATINDA DOĞAL ÇİÇEKLER )
Barkod
: 9789940904111
Basım Yılı
: 2005
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18 x 24
Sayfa Sayısı
: 304
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
128,50
İndirimli Fiyatı
96,38
Kazanılan Puan
308 NP
Bu kitabı 16,06 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 766 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Aşırı stilize dekoratif örneklerden, çok naturalist ve realist olanlara kadar her şekliyle Türk sanatının hemen hemen her dalında uygulama alanı bulan çiçekler, maalesef yeterli şekilde incelenmiş ve yayınlanmış değildir. Kitap sanatımız dışındaki örneklerde de çiçek konusunu başlıbaşına değerlendiren araştırma yok gibidir.

Elyazmalarında çiçekli bezeme ve çiçek resimleri ise ancak dolaylı olarak ele alınmıştır. Çiçek ressamı olarak tanınan bazı sanatçılar için A. S. Ünver'in yayınladığı monografyalar, çiçek resimleri ile ilgili yine monografik küçük ölçüde yayınlar veya bir yahut birkaç yazmanın tanıtıldığı makaleler dışında, bazı kitaplarda da dolaylı olarak konuya değinilmektedir.

Bütün bu yayınlarda, tanıtılan örneklerin bulunduğu kütüphane veya koleksiyon, buradaki numarası ve benzeri bilgi çok kez hiç verilmemektedir. Kiminde ise verilen bilgi yetersiz ya da yanlıştır. Bu yüzden, yayınlara geçmiş bazı eserleri kütüphanelerde bulmak mümkün olmadı.

Elyazmalarının topluca bulunduğu kütüphanelerin bezeme sanatı açısından baştan aşağı elden geçirilmesi ve yeniden kataloglanması gereği böylece kendini göstermektedir. Batılı meslekdaşlarımızın bu konuyu çok daha fazla önemsediklerini görüyoruz.

Çiçek ressamları ve çiçek resimleri ile ilgili katalog ve bibliyografyalar bile anıtsal denebilecek yayınlara konu olmuştur. Yayınlarımızın yetersizliği yüzünden bu alanda da kendimizi tanıtamadığımız görülüyor. Bütün dünyadaki çiçek ressamlığını konu alan yayınlarda bile Osmanlı eserlerinden birkaç kelimeyle, haydi haydi bir iki paragrafla söz edilmektedir.

Osmanlı çiçekçiliği ve Osmanlı sanatında çiçek konusundaki dökümantasyon açığının kısa zamanda kapanacağını ümit etmek isterim.
(Tanıtım Bülteninden)

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: