Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ - CâRULLAH EFENDİ KÜTÜPHANESİ VE DERKENAR NOTLARI ( OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ - CâRULLAH EFENDİ KÜTÜPHANESİ VE DERKENAR NOTLARI )
OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ - Cârullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları
OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ - CâRULLAH EFENDİ KÜTÜPHANESİ VE DERKENAR NOTLARI ( OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ - CâRULLAH EFENDİ KÜTÜPHANESİ VE DERKENAR NOTLARI )
Barkod
: 9786257800181
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5 X 24
Sayfa Sayısı
: 466
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%27 İNDİRİM
Liste Fiyatı
65,00
İndirimli Fiyatı
47,45
Kazanılan Puan
142 NP
Bu ürünü 2760 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kitap kültürü çalışmaları nispeten yeni bir konu olduğu halde akademide ve entelektüel camiada son zamanlarda artan bir ilgiye mazhar olmaktadır. Ne var ki bu artan ilgiden Osmanlı kitap kültürünün yeterince nasiplendiğini söylemek güç görünmektedir. Osmanlı kitap kültürüne dair sınırlı sayıdaki çalışmalar da daha ziyade matbu eserler üzerinden gelişmiştir. Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Cârullah Efendi’nin kütüphanesi üzerinden Osmanlı yazma kitap kültürünü ele almaktadır. Çalışmada halen Süleymaniye Kütüphanesi’nde bulunan 2200 civarında eserden müteşekkil koleksiyondaki kitap derkenar notları vesile kılınarak eserlerde yer alan ilimler ve onlara yansıyan kitap kültürü tahlil edilmiştir. Elinizdeki kitabın bir başka katkısı da hiç şüphesiz hakkında neredeyse hiçbir bilgi bulunmayan Cârullah Efendi gibi çok kıymetli bir âlim, müderris, kadı, kütüphaneci ve bibliyofilin ilim âlemine lâyıkıyla tanıtılmış olmasıdır. 2013-2014 yıllarında İlmi Etüdler Derneği’nde yürütülen bir araştırma projesinin neticesinde ortaya çıkan bu kitapta değişik ilim dalları açısından kitap kültürünü ele alan 14 yazı yer almaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: