Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN TARİHSEL COĞRAFYASI ( BAŞLANGICINDAN 16.YÜZYILIN SONUNA KADAR GENİŞLEME SÜRECENİ GÖSTEREN AYRINTILI HARİTALARLA BİRLİKTE )
Osmanlı İmparatorluğu’nun Tarihsel Coğrafyası
OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN TARİHSEL COĞRAFYASI ( BAŞLANGICINDAN 16.YÜZYILIN SONUNA KADAR GENİŞLEME SÜRECENİ GÖSTEREN AYRINTILI HARİTALARLA BİRLİKTE )
Barkod
: 9789750801570
Basım Yılı
: Şubat 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 254
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,04
İndirimli Fiyatı
24,08
Kazanılan Puan
68 NP
Bu kitabı 4,01 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 707 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Ortaçağın geçerli tek zenginlik kaynağı toprak, geçerli tek siyaset tarzı da fetihti. Bu iki vazgeçilmez hayat koşulunun gerçeklerini kabul eden iktidar sahipleri, yeryüzü mirasını şekillendiren büyük imparatorlukların temellerini attılar. Osmanlı İmparatorluğu, hiç kuşkusuz bu mirasta pay sahibidir. Oğuzlar’a bağlı Kayı boyu, 13. yy sonundan itibaren Anadolu, Balkanlar ve Akdeniz coğrafyasını kuşatacak toplumsal siyaseti adım adım inşa etmiştir. Roma, Bizans ve Abbasi yönetim geleneklerini bünyasinde barındıran bu siyasi irade, 16. yy’da kendi tarihsel coğrafyasının sınırlarına vardığında, dünya artık eski dünya değildi. Çünkü Osmanlı , İmparatorluğu, hem bir hakimiyet sembolü, hem de kültürler arası kaynaşmanın baş aktörü olarak tarih sahnesinde yerini almıştı. Donald Edgar Pitcher, tarih araştırmalarında artık bir “klasik“ sayılan ünlü çalışması Osmanlı İmparatorluğu’nun Tarihsel Coğrafya’sında, bu aktörün ilginç serüvenini, özel olarak hazırlanmış haritalar aracılığıyla inceliyor. Pitcher’ın anlatısına eşlik eden haritalar, yalnızca siyasi sınırlar değil, farklı din, dil ve ırkların tarih içindeki varlıklarını da somutlaştırmakta. Kitap, eleştirel kaynakçası, dizini ve metni bütünleyen haritalarıyla Osmanlı İmparatorluğu konusunda temel bir başvuru kaynağıdır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: