Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ORTOGONAL POLİNOMLAR VE UYGULAMA ALANLARI & GAMMA FONKSİYONU VE CEBİRSEL DENKLEMLER ( ORTOGONAL POLİNOMLAR VE UYGULAMA ALANLARI & GAMMA FONKSİYONU VE CEBİRSEL DENKLEMLER )
Ortogonal Polinomlar ve Uygulama Alanları & Gamma Fonksiyonu ve Cebirsel Denklemler
ORTOGONAL POLİNOMLAR VE UYGULAMA ALANLARI & GAMMA FONKSİYONU VE CEBİRSEL DENKLEMLER ( ORTOGONAL POLİNOMLAR VE UYGULAMA ALANLARI & GAMMA FONKSİYONU VE CEBİRSEL DENKLEMLER )
Barkod
: 9786053954514
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15,5 x 22,5
Sayfa Sayısı
: 118
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
24,00
İndirimli Fiyatı
19,44
Kazanılan Puan
58 NP
Bu kitabı 3,24 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 1085 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Matematiksel fizik fonksiyonları basit bir matematiksel düşüncenin, belirli bir problemin uzak yaklaşım teorisine nasıl dönüşeceğini çarpıcı bir şekilde gösterir. En eski örnek bir dairenin değişmez hareketlerini tanımlayan trigonometri fonksiyonlarıdır. Trigonometri, astronominin ve gemiciliğin bazı belirli problemlerine etkili bir şekilde değinir. Ama sin x ve cos x fonksiyonları aynı zamanda Fourier serisi teorisi ve Fourier integrallerinin de temelidir ve bu teorinin bilinen matematiksel ilgilerinden başlayarak, gezegenlerin hareketlerinin çözümlenmesi ile ilgili problemden çok daha sonra ortaya çıkan fiziğin birçok bölümüne uygulamaları vardır. Ama aslında trigonometrik fonksiyonların hepsi w=exp2i960;z trigonometrik fonksiyonunun sayı-teorisini göstermez, z ve w değerlerinin ikisi de cebirsel sayılardır, ancak ve ancak z bir rasyonel sayı ise w’nin değeri bize, bir Abelian Galois grup içeren rasyonel sayıların aynen sonlu cebirsel büyüme yapısını verir.

18. yüzyılın sonlarından beri üzerinde çalışılan matematiksel fizik fonksiyonları, trigonometriden daha fazlasını içeren temel bir teoriye sahiptir. Ama bunlar aynı zamanda, maddenin genel çatısını oluşturan önemli genel teorilerin bir parçası ve genellikle bir dürtüşüdür ve bunlar örneğin ortogonal polinomlar takımının tamlığı gibi, aynı zamanda yaklaşım ve integrasyon gibi bir duruma sahiptir. Bunların uygulanabilmesi konusunda geri kalınmamıştır ve bunlar atomun quantum teorik modelinde olduğu gibi zarın titreşiminde de çok önemlidir. Son olarak, bunlardan bazıları süreksiz grup teorisinde olduğu gibi, matematiksel fizikten çok, uzaklaşmış matematiğim bölümlerine geçer.

Bu kitaptaki konular, ilk olarak 18. ve 19. Yüzyıllar arasında yaşayan matematikçiler tarafından incelendi. Kendilerini bu çalışmalara ayıranlar, Gauss, Euler, Fourier, Legendre ve Bessel’dir.

Bölüm 1 ve Bölüm 2 ortogonal polinomlara ayrılmıştır. Bunlar sayısal integrasyon ve yaklaşım problemlerine ait uygulamaları içerir.

Bölüm 3, Gamma fonksiyonunun başlıca özelliklerini içerir. Bu bölümün sonu cebirsel denklemlerin çözümüne ayrılmıştır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: