Sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
Sitemizi Değerlendirmek
için tıklayın
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git

Örneklerle Mühendislik Isı Transferinin Esasları

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
0 Yorum

Barkod
9789752703278
ISBN
978-975-270-327-8
Sayfa Sayısı
393 Sayfa
Ürün Ebatı
19.5 x 27.5 (cm)
Dil
Türkçe,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
8.2004
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

%25
indirim
30,00
22,50
Kazanılan Puan: 66 NP Yaklaşık 1-3 iş gününde temin 5,63₺'den başlayan taksit avantajı
Sepet tutarı 150₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Isı transferi problemleri ısı değiştirgeçlerinin, genel olarak ısıl sistemlerinin dizaynında, işletilmesinde ve kontrolünde mühendisler, bilhassa Makina, Nükleer ve Kimya mühendisleri için gittikçe önem kazanmaktadır.

Memleketimizde yeni sayılan teknik üniversitelerin ve yüksek teknik okulların ders programlarına yakın zamanlarda alınmış olan bu bilim dalında yazılmış olan Türkçe eserler yok denecek kadar azdır. Teorik bilgilerin daha iyi anlaşılması ve pratikde karşılaşılan muhtelif problemlerin çözülmesi için dikkatli seçilmiş örneklerin faydası aşikardır.

Örneklerde Isı Transferi (Isı Yayılımı) adı ile, başlangıç ısı transferi derslerinde verilen teorik bilgileri ve tatbikatını esas prensiplerinden hareket ederek örneklerle takdim eden bu kitabın başlangıç ısı transferi öğrencilerine ve ısıl sistemlerin dizaynında çalışan meslekdaşlarıma faydalı olacağını ümit ediyorum.

Başlangıç ısı transferinin uygulamasını örneklerle izah eden bu kitabın birinci bölümünde ısı transferi problemlerinin çözümünde lüzumlu genel kanunlar, tarif ve kavramlar açıklanmış, diğer bölümlerde klasik yol takip edilerek sırası ile ısı iletimi, konveksiyon (taşınım), ışıma ile ısı transferi diye adlandırılan üç ısı transferi mekanizması üzerinde örnekler verilmiştir.Bu örnekler seçilirken bilhassa pratik ehemmiyeti olan problemlere yer verilmiştir.

Kitapta ampirik formüllerden ziyade, problemin fiziki mekanizması üzerinde durulmuştur. Bilhassa konveksiyon kısmında yüzey film katsayılarının hesabı üzerinde verilmiş olan örneklerle, ısı değiştirgeçleri üzerinde verilmiş olan örneklerin pratikte mühendisler için bilhassa faydalı olacağını ümit etmekteyim.

Kitabın ek kısmı, problemlerin çözümünde kullanılan grafik ve tablolar ile muhtelif şartlar altında film katsayılarının hesabı için gerekli eşilişkileri içine almaktadır. Bu ek kısım yardımı ile gerek öğrenciler ve gerekse ısıl dizayn ile uğraşan mühendisler, problemlerini başka bir yardımcı kitaba ihtiyaç duymadan çözmek imkanını elde edeceklerdir. Örneklere, O.D.T.Ü. Makina Mühendisliği Bolümü, İ.T.Ü. Nükleer Enerji Enstitüsü imtihan soruları ile M.I.T. Camb. U.S.A.'de yazarın öğrenci iken geçirdiği imtihan sorularından bazıları da ilave edilmiştir.

İkinci baskıda bütün kitap yeniden gözden geçirilmiş, kitabın birinci baskısında verilmiş olan problemlerin sayısı artırılmış, yeni tablolar ilave edilmiştir.

Kitabın faydalı olmasını ümit ederken, yazdıklarımı okuyarak yardımlarını esirgemeyen ve Öztürkçe terimler üzerinde tavsiyelerde bulunan arkadaşlarım Assoc. Prof. Dr. Y. Göğüş'e ve Assoc. Prof. H. Çakır'a; örnekleri kontrol eden kıymetli asistan ve öğrencilerime, resimleri çizen ressam Emin Koçak'a, nihayet yazılarımı dikkatle daktilo eden Oya Özdemiroğlu'na teşekkürü bir borç bilirim.
Ankara, 1972, Sadık Kakaç

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin22,50 ₺22,50 ₺
2 Taksit11,25 ₺22,50 ₺
3 Taksit7,50 ₺22,50 ₺
4 Taksit5,63 ₺22,50 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin22,50 ₺22,50 ₺
2 Taksit11,25 ₺22,50 ₺
3 Taksit7,50 ₺22,50 ₺
4 Taksit5,63 ₺22,50 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin22,50 ₺22,50 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır