Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ORGANİZASYON TEORİLERİ (  )
Organizasyon Teorileri
ORGANİZASYON TEORİLERİ (  )
Barkod
: 9789752958555
Basım Yılı
: Nisan 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 285
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,81
İndirimli Fiyatı
12,00
Kazanılan Puan
36 NP
Bu ürünü 88 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Özellikle gelişmekte olan ülkelerde hızlı gelişmenin ön ve temel koşullarından biri kısıtlı kaynakların boşa harcanmaması, amaçlara erişimde etkililiğin sağlanmasıdır. Organizasyon Teorileri kitabı organizasyonlarda yapılanma, organizasyon-çevre ilişkileri ve organizasyonlarda davranış konularını ele alarak işletmelerde yönetsel ve örgütsel etkililiğin arttırılmasını olmazsa olmaz boyutlarına ışık tutmayı amaçlamaktadır.
Organizasyonlarda yapılanma ve organizasyon-çevre ilişkileri, organizasyon tasarımının temel unsurlarını, yetki-kontrol ve bölümselleşme perspektiflerinden organizasyon yapısının tasarımını, organizasyon kültürünün oluşturulması ve yönetilmesini, değişen küresel bir çevrede organizasyonun yönetimini, organizasyonlarda stratejik yönetimin doğasını, değişen küresel bir çevrede organizasyon stratejisi ve yapısı arasındaki ilişkiyi ve teknoloji-organizasyon etkileşimini incelemektedir. Dünya pazarlarında ve Türkiye’de önemi giderek artan küçük ölçekli işletmelerin kuruluşu aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da etkili küçük iş yönetiminde özel konular başlığında değerlendirilecektir.
Organizasyonlarda davranış, sürekli dinamik bir çevrede doğal hale gelen organizasyon değişimini, organizasyon hayat döngüsü içindeki evrelerde bilinmesi gereken strateji ve modelleri ele alan organizasyon dönüşümlerini, organizasyonlarda çatışma ve güç kavramlarını ve organizasyonlarda güdülenme ve liderlik kuramlarını incelemektedir. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: