Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OPTİSYENİN EĞİTİM EL KİTABI ( MÜKEMMEL BİR OPTİSYEN OLMAK İÇİN BASİT ADIMLAR )
Optisyenin Eğitim El Kitabı
OPTİSYENİN EĞİTİM EL KİTABI ( MÜKEMMEL BİR OPTİSYEN OLMAK İÇİN BASİT ADIMLAR )
Barkod
: 9786053350811
Basım Yılı
: 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 276
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%0 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
35,00
Kazanılan Puan
105 NP
Bu kitabı 5,83 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 282 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bilim, insanın en yakın dostudur. Kişiyi belli bir istikamete doğru sevk eder. Her iyilik ve güzelliğe bilim vasıtasıyla ulaşılır. Bilmiş olalım ki, bilimsel çalışmalarda geçmiş ile gelecek arasında köprü sağlam kurulduğu zaman eserler canlılık kazanır.


Geçmişte yazılmış, yayınlanmış eserleri ve en son çıkan bilimsel teknik yayınları takip etmek, aktarmaya çalışmak, milletlerin gelişmesi ve teknolojik seviyeyi yakalamaları açısından, son derece ehemmiyet arz eder.

Optik; ışığın özelliklerini, davranışlarını ve maddeyle etkileşimini inceleyen fiziğin bir dalıdır. Burada, temel bilgiler verilerek ve optik konularla bağlantılı olarak oftalmik lenslerin genel özellikleri açıklanmıştır. Optisyenlik çalışmalarında, hangi tür lensin (sferik, silindirik, sferosilindirik ve prizmatik) hangi refraksiyon kusurunun giderilmesinde kullanıldığı, organik ve mineral lens çeşitleri, lens indeksleri, lens diyoptrilerinin nasıl ölçüldüğü diğer konular arasında verilmiştir.


Çevirisini yaptığımız “Optisyenin Eğitim El Kitabı“; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Optisyenlik program öğrencilerinin yararlanacağı bir kitaptır. Bu kitap, “Optisyenliğe Giriş“ ve “Optisyenlik Uygulamaları“ derslerinde ders kitabı olarak kullanılabilecektir. Kitabın ana konuları; “Göz Anatomisi ve Temel ilkeleri“, “Lens Parametreleri“ “Çerçeve Seçimi“, “Çerçeve ve Lens Ayarlama“, “Lens Seçenekleri“, “Kontakt Lensler“, “Göz Rahatsızlıkları ve Buna Bağlı Görme Şikâyetleri“, “Özel Vakalar- Potansiyel Tehlikeleri Tanımlama“ ve “iyiden Mükemmele Doğru Gitme“ konu başlıkları açıkça, bilimsel nicelik ve nitelikleriyle tercüme edilmiştir. Kitabın çeviri aşamasında; yardımlarını esirgemeyen Doç. Dr. İbrahim Tümen e, Yrd. Doç. Dr. Adnan SAĞLAM’ a, Ecz. Ali Unsal KESKÎNER’ e, Süleyman KÖK’ e ve her zaman her konuda destek olan kıymetli aileme, ofis arkadaşlarıma, bilmeye ve anlamaya ihtiyaç duyulan böyle bir eseri kaleme aldığı için Dr. David S. McCLEARY’ne en kalbi teşekkürlerimi sunarım.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: