Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ (  )
Onkoloji Hemşireliği
ONKOLOJİ HEMŞİRELİĞİ (  )
Barkod
: 9786053350682
Basım Yılı
: Kasım 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1380
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%0 İNDİRİM
Liste Fiyatı
230,00
İndirimli Fiyatı
230,00
Kazanılan Puan
690 NP
Bu kitabı 38,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 271 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kanser önemli bir sağlık sorunudur. Yönetiminde cerrahi tedavi radyoterapi kemoterapi hormototerapi ve immu¨noterapi gibi pek çok tedavi yaklaşımı tek başına ya da birbirleri ile kombine edilerek kullanılmaktadır. Kullanılan bu yaklaşımlar hastalığı tedavi etmenin yanı sıra hastanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve hastanın yakından izlenmesini gerektiren pek çok yan etkiye de neden olabilmektedir.

Multidisipliner ekip yaklaşımını gerektiren kanserin yönetimi pek çok sağlık uzmanının katılımı ile su¨rdu¨ru¨lmektedir. Bu ekibin bir u¨yesi olan onkoloji hemşiresi kanser bakımının önemli ve bu¨tu¨nleyici bir elemanıdır. Sağlıklı bireyin sağlığın geliştirilmesinden ve korunmasından kanser tanısı konan bireyin tedavi su¨reci boyunca çok yönlu¨ desteklenmesinden ve bakımının su¨rdu¨ru¨lmesinden sorumludur.

Son yıllarda kanser tedavisindeki gelişmeler onkoloji hemşiresinin hastaya daha karmaşık tedavi rejimlerini uygulamasını ve hasta ve ailesine bireyselleştirilmiş bakım sunmasını zorunlu kılmıştır. Ayrıca Tu¨rk Ceza Kanunun yu¨ru¨rlu¨ğe girmesi ve Hemşirelik Yönetmeliğinin revise edilerek yayınlanması ile sağlık bakım uygulamalarının kanıta dayandırılma gerekliliğini de artırmıştır.

Onkoloji hemşireleri bakımının kanıt temelli planlanmasına destek olabilecek pek çok çalışma yapmış ve yayınlamıştır. Onkoloji Hemşireliği kitabı da kanser hastasının bakımının planlanmasında bize destek olacak temel kaynaklardan biridir. Ülkemizin dört bir yanından pek çok sağlık uzmanın desteği ile hazırlanan bu kitabın herkese yararlı olmasını dileyerek hazırlanmasında emeği geçen tu¨m hocalarıma ve meslektaşlarıma teşekku¨r ederim…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: