Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OMURGA ( OMURGA )
OMURGA ( OMURGA )
Barkod
: 9786059160537
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
:
Sayfa Sayısı
:
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
65,00
İndirimli Fiyatı
50,70
Kazanılan Puan
185 NP
Bu ürünü 66 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

© 2017 OMURGA

ISBN: 9786059160537

ÖNSÖZ

Sevgili Okuyucular,

Uzun yıllardır süregelen Türkçe kaynak sıkıntısının son zamanlarda hem akademisyenlerimiz, hem de yayın evlerinin büyük emek ve katkıları sayesinde kısmen de olsa aşılmış durumda olduğunu memnuniyetle gözlemliyorum. Özellikle kaliteli yabancı kaynakların Türk diline kazandırılması ekseninde çoğu gönüllü çalışan (başta editörlerimiz olmak üzere) herkesi gönülden kutluyor ve destekliyorum. Bu süreç içerisinde elinizde tuttuğunuz bu kitap ile küçük bir katkıda bulunduğum orijinal metin ve anadilimizde yazılmış akademik ve klinik metinlere sahip yayınlar da hız kazanmış durumda. Daha öğrencilik yıllarımızda hayalini kurduğumuz Türkçe kaynak ağacının artık olgunlaşmış meyveleri… Bu ağacı diken, büyüten ve bugünlere gelmesini sağlayan tüm büyüklerimi buradan saygı ve minnetle selamlıyorum.

OMURGA” kitabı aşağı-yukarı 2. 5 yıllık bir sürede, tasarımsal açıdan öz evrimsel döngüsü içinde kendisini şekillendirmiş, yazarlarını yönlendirmiş bir kitaptır. Aslında yoğun morfolojik bilginin, nasıl klinik hale geldiğinin kısa bir özetidir. Bir sorun ve bunun tedavisini anlatan bir kitap değil konunun kişide temelinin oluşturulması ve özünün kavranmasını sağlayacak bir kitaptır. Parça odaklı değil bütüncül ve süreğen bir yaklaşım esaslıdır. Bu kitabı her okuduğumda beni yönlendirdiğini hissetmişimdir. Dolayısı ile saf bilgi sunmanın ötesine geçip sizi bir takım yeni fikirleri deneyimlemeye teşvik edebilir! İşin şakası bir tarafa, yazar ekibimiz için çok önemli bir nokta, okuyuculardan aldığımız geri bildirimler olacaktır. Bu konuda içten desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.

Her kitap yoğun emektir. Emeğin sınıflaması, karşılaştırması olamaz. Ancak “OMURGA” kitabı Türkiye'de oldukça az sayıda kitapta olan bir özelliğe daha sahiptir. Kitap, 300'den fazla sanatsal-grafiksel şekil ve fotoğraf içermektedir. Bu özelliği ile temel morfolojiden seçilmiş manuel tekniklere ve hatta spinal stabilizasyona kadar birçok temel konuya teorik ve klinik bilgiye ek olarak görsel olarak da vurgu yapmaktadır.

Keyif almanız umuduyla…

Doç. Dr. İbrahim Engin ŞİMŞEK

İzmir, 2017

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: