Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OMORFO GİRİT - GÜZEL SELANİK ( (BİR MÜBADELE ROMANI) )
Omorfo Girit - Güzel Selanik
OMORFO GİRİT - GÜZEL SELANİK ( (BİR MÜBADELE ROMANI) )
Barkod
: 9786059490795
Basım Yılı
: Kasım 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,60
Kazanılan Puan
74 NP
Kategoriler
Bu ürünü 74 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Göçmenler çok çalışkan olur, “ derdi babacığım. Yeni bir yerde, hayata sıfırdan başlamak kolay değildir. ’Oralı’ olabilmek için iki, üç hatta çok kat fazla çalışmaları lazımdır ki, huzurlu ve mutlu olabilsinler.

Çocuklukta, akla da kalbe de giren unutulmaz, denir. Çocukluğum Ege’nin değişik yerlerinde geçti. Belleğimde altı yaşımdan kalan anılar var. . .

Yaşamımda tanıştığım göçmenlere, öğrencim olanlar da dahil, hep güzel taraftan, kendimi onların yerine koyarak baktım.

Batı Trakya’dan okulumuza, oradaki Türk çocuklarına öğretmenlik yapmaları amacıyla gönderilen ağabeylerimizi de sevdim ve giderlerken de çok ağladık.

Üniversitede göçmen kökenli bir arkadaşım oldu; o, sonra da hayat arkadaşım. . .

Göçmen gelinleri de görünüş olarak onlara benzermiş, zamanla gönül olarak da onlardan biri oldum. Yaşamları, giysileri, en çok da ilkeleri beni fazlasıyla etkiledi. Örneğin, akraba evliliğinin hiç olmaması gibi. . .

Araştırmalarımdan çıkardığım sonuçlara göre, özlerini kaybetmemişler. Yerleştirildikleri bölgenin ahalisine göre, yaşama karşı daha olumlu anlamda farklı bakış açısına sahiptirler.

Kurtuluş Savaşımız, hayatta en çok etkilendiğim bir dönemdir. Zor zamanlarımda, o çetin mi çetin yıllarda yapılanlar aklıma gelir. Hemen toparlanıp daha çok çalışır çabalarım, sonunda da mutlaka işin içinden çıkarım. Mutlu olur, kendime güvenimin bir kat daha arttığını hissederim.

Önce Selanik’e gittim, sonra Girit’e ve tekrar Balkanlar turunda yine Selanik’e uğradık. Girit de çok güzeldi Selanik de. . .

Bu, uzun zamandır düşündüğüm bir romandı. Duyduklarım, okuduklarım ve gördüklerim hayal dünyamın potasında eridi ve “Omorfo Girit- Güzel Selanik“ romanı ortaya çıktı. Araştırmalarım sonucu, özellikle tarihi olaylara uymayan bir bilgi olmasın, diye çok özen gösterdim ve hayal dünyam da elinden geleni yaptı.

Mübadele üzerine bir hikâye ya da roman yazmamın bu yöre için güzel olacağını sık sık yineleyen gazeteci arkadaşım ve meslektaşım Önder Balıkçı ’ya özellikle teşekkür ediyorum.

Yapıcı eleştirilerinden ve kitabımın basılma aşamasındaki gayretlerinden dolayı Sevgili Eşim Salih’e; ilk okuyucularım ve her zaman benim sağlam destekçilerim olan Kızım Hatice Bengü ve Oğlum Can Emrah’a da ayrıca, candan teşekkürler, diyorum.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: