Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÖLÜ ZAMAN KUYULARI (  )
Ölü Zaman Kuyuları
Yorumları oku
%28 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 11,11 TL
İndirimli Fiyatı
: 8,00 TL
Kazanılan Puan
: 24 NP
Barkod
: 9789758663224
Basım Yılı
: 2002
Ürünün Tanıtımı
Takipler, baskılar, kovalamacaların ardında başka bir dünyaya giden yolların arayışı vardı. Ölü Zaman Kuyuları, berrak bir ışığa açılan koridoru simgeliyordu. Koridorun önünden taşlar çekilip yollar aydınlanınca Şeyh Bedrettin’den, Hallac-ı Mansur’a, Baba Mansur’a, Baba İshak’a açılan kapılar ortaya çıktı. Kendini ibadette sananların çoğu, bir ibadetin esas nedenine ve Tanrının yüzlerinden birisi olan bu dünya bahçesine ilgisizdi. Ortalık harap ve zamanın gidişatı kötüydü.

Hatırlamayı bilmeyenin hakikate erişme şansı yoktu. Ölü bir kabuğun yeşilini, kendilerini sarıp sarmalamasını ibadet sananlar kabuklarını kırmadıkça, kendi kendini yeşertmedikçe, dallarını çiçeklendirmedikçe kuru bir kütükten başka bir varoluşu kazanamazdı.

İki yol vardı önünde. İki yol da iki ucu keskin kılıçtı. Ya kolay olan yolu seçip, gördüklerini yok sayarak halkı ve halk gerçeğini yaşatan Hak’kı bilincinden silecekti. Böyle yaparsa Bedrettin halkının sesini ve acılı yoksul sıcağını unutacaktı.

Ya da zor olanı seçip, Bedrettin halkının direncini yüklenecekti. Sonra o yükle Karaburun’dan Deliorman’a, Serez’e, Diyar-ı Rum Adalarına, Amasya, Tokat, Sivas ve Dersim’e geçip, yükünü çoğalttıkça arınacak, hakikatin sırrını anladıkça hafifleyecekti. Bilmek gerekirdi eli değnekli, bir derviş olup dolaşmak, kök karıştırmak, nemli bir kök saçağı bulmak yeterli miydi? Hıristiyan diyarında hayat ve ilim ne hale gelmişti.

Ormanın kuytusunda yaşayıp, fen ve biyoloji ilimlerinde ortaya çıkan değişiklikleri anlamadan, yalnızca inanç ve hakikatin sırrını arayarak Bedrettin ülkesinin halkı yeniden ayağa kaldırılabilir miydi? Varidat’in sayfalarını açtı. Orada duran ilmi hakikati, yeni fikirlerle karşılaştırıp muhasebesini yaptı. Ne diyordu mürşidlerin mürşidi Bedrettin: “Her şahsın hakikati kavraması diğerinden farklıdır. Önemli olan kıvamı hazırlayıp, fikirlerle toprak ve hayat kardeşliğinin önünü açabilmektir.“

Kırılan bilgiyi yapıştırmakla zamanı tüketenler, hakikat mücadelesinde yenilmişlerdi. Dünün çözülmemiş karmaşası ve aidiyet tartışmasından kaynaklanan setin önünde, batı fikirli öncüler diz çökmüştü. Arkalarındaysa, çatlakları korku ve inkar sızdıran zaman tünelleri kalmıştı.
Bu ürünü 218 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: