Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
OKULDA AHLAK EĞİTİMİ VE AHLAK ÖĞRETİMİNDE ÖRNEK OLAY İNCELEMESİ ( OKULDA AHLAK EĞİTİMİ VE AHLAK ÖĞRETİMİNDE ÖRNEK OLAY İNCELEMESİ )
Okulda Ahlak Eğitimi ve Ahlak Öğretiminde Örnek Olay İncelemesi
OKULDA AHLAK EĞİTİMİ VE AHLAK ÖĞRETİMİNDE ÖRNEK OLAY İNCELEMESİ ( OKULDA AHLAK EĞİTİMİ VE AHLAK ÖĞRETİMİNDE ÖRNEK OLAY İNCELEMESİ )
Barkod
: 9786055426873
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5
Sayfa Sayısı
: 296
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
22,68
Kazanılan Puan
67 NP
Kategoriler
Bu ürünü 1746 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Örnek olay incelemesi yöntemi, bir olayın ya da sorunun yazılı veya sözlü anlatıldıktan ya da bir film gösterildikten sonra konu hakkında öğrencilerin tartışarak çözüm ve önerilerini ortaya koymaları temeline dayanan bir öğretme yoludur. Bu kitapta, okulda ahlak eğitimi ve ahlakî konuların öğretiminde kullanılabilecek çağdaş öğretim yöntemlerinden örnek olay incelemesi yöntemi ortaya konmaya çalışılmıştır. Çalışma, beş bölümden oluşmaktadır. Girişi oluşturan birinci bölümde, problem açıklanmıştır. İkinci bölümde, öğretme süreçleri kısaca açıklanmıştır. Üçüncü bölümde, ahlak, ahlak gelişimi ve eğitimi hakkında genel bilgiler verilmiştir. Dördüncü bölümde, örnek olay incelemesi yöntemi açıklanırken, son bölümde ise örnek olay incelemesi yönteminin uygulandığı ders planları yer almıştır. Bu kitabın birinci ve ikinci baskısı, “Ahlak Öğretiminde Örnek Olay İncelemesi Yöntemi“ şeklinde basılmıştır. 3. baskısında yeni düzenlemeler yapılarak geliştirilmiş ve adına “Okulda Ahlak Eğitimi ve Ahlak Öğretiminde Örnek Olay İncelemesi Yöntemi“ denilmiştir. Ayrıca Kayseri EÜ ve Sivas CÜ İlahiyat Fakültelerindeki öğrencilerimin hazırladığı 96 örnek olay metni ek olarak verilmiştir. İÇİNDEKİLER 1. Bölüm Giriş Problem ve Amaç 2. Bölüm Öğretme Süreçleri Öğretme Yönteminin Önemi Yöntem Bilgisinin Amacı Öğretme Yolları Bir Dersin İşleniş Aşamaları 3. Bölüm Ahlak, Ahlak Gelişimi ve Eğitimi Ahlak Ahlak Gelişimi Ahlak Eğitimi Ahlak Eğitimi İle İlgili Okullarda Yapılabilecekler 4. Bölüm Örnek Olay İncelemesi Yöntemi Örnek Olay İncelemesi Yöntemi Nedir? Üstünlükleri Sınırlılıkları (Eksik Yönleri) Örnek Olay İnceleme Yönteminin Ahlakî Konularda Uygulanması Örnek Olay İnceleme Yönteminin Seçilmesinde Göz Önünde Bulundurulacak Noktalar Örnek Olay İncelemesi Yönteminin Planlanışı Örnek Olayın Özellikleri Örnek Olay Türleri Örnek Olay Kaynakları Yöntemin Uygulanışı İle İlgili Bazı Hususlar (İyi Kullanım İçin Rehber İlkeler) Örnek Olay İncelemesi Yönteminde Öğretmenin Rolü Örnek Olay İncelemesi Yönteminde Öğrencinin Rolü Uygulanışı Niçin Örnek Olay İncelemesi Yöntemi? 5. Bölüm Örnek Olaylar ve Ders Planları Örnek Olay Metinleri Tsedek Testinin Soruları Güler’in Ahlaki İkilem Soruları II. Örnek Ders Planları Kaynaklar Ek Öğrencilerin Hazırladıkları Örnek Olay Metinleri

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: