Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
OKUL YÖNETİCİLERİNİN BEDEN EĞİTİMİ DERSİNE İLİŞKİN TUTUMLARININ BAZI DEĞİŞKENLERE GÖRE İNCELENMESİ ( OKUL YÖNETİCİLERİNİN BEDEN EĞİTİMİ DERSİNE İLİŞKİN TUTUMLARININ BAZI DEĞİŞKENLERE GÖRE İNCELENMESİ )
Okul Yöneticilerinin Beden Eğitimi Dersine İlişkin Tutumlarının Bazı Değişkenlere Göre İncelenmesi
OKUL YÖNETİCİLERİNİN BEDEN EĞİTİMİ DERSİNE İLİŞKİN TUTUMLARININ BAZI DEĞİŞKENLERE GÖRE İNCELENMESİ ( OKUL YÖNETİCİLERİNİN BEDEN EĞİTİMİ DERSİNE İLİŞKİN TUTUMLARININ BAZI DEĞİŞKENLERE GÖRE İNCELENMESİ )
Barkod
: 9786257363815
Basım Yılı
: Mayıs 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 154
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
15,00
Kazanılan Puan
45 NP
Bu ürünü 56 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
İnsanlar eskiden yaşamlarını sürdürmek adına birtakım hareketler yapar ve o günkü yaşam koşullarına uyum sağlamaya çalışırlardı. Daha sonraları insanlar sağlıkları için fiziksel hareketin önemli olduğuna inanmışlar ve bu doğrultuda bilinçli olarak hareketli olmaya devam etmişlerdir. Günümüzde ise bu hareketliliğin önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Beden eğitimi kavramına bakıldığında insanların fiziki gelişiminin dengeli bir şekilde olması için yapılan, aynı zamanda insanı ruhen ve zihnen rahatlatan ve en önemlisi de insanın kişiliğini ve karakterini geliştiren genel eğitimin tamamlayıcısı olarak ifade edilebilir.
Her bireyin herhangi bir nesneye karşı tutumu olması olasıdır. Tutum, bireyin olumlu ya da olumsuz davranışlar sergilemesi olarak da adlandırılabilir. Tutum bilimsel açıdan bakıldığında önemli bir kavramdır. Çünkü bilim adamları tutumla ilgili birçok çalışma yapmıştır ve bu çalışmalar devam etmektedir. Tutum kavramının; anlama veya bilgi, ihtiyaçları giderme, egoyu savunma ve içsel değerlerin ifade edilmesi gibi işlevleri bulunmaktadır. Özellikle okul yöneticilerinin fiziksel gelişim, öz saygı ve benlik gelişimi için önemli olan beden eğitimi dersine yönelik tutumları önem arz etmektedir. Bu doğrultuda eserde okul yöneticilerinin beden eğitimi dersine yönelik tutumuna ilişkin bir ölçüm aracının yanında nitel verilerle desteklenmiş sonuçlar yer almaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: