Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ÖĞRETMEN - EZBERLERİ BOZAN ADAM (  )
Öğretmen - Ezberleri Bozan Adam
ÖĞRETMEN - EZBERLERİ BOZAN ADAM (  )
Barkod
: 9786051291130
Basım Yılı
: Ekim 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 336
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
17,50
Kazanılan Puan
53 NP
Kategoriler
Bu ürünü 431 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Okullarımızda başarılı öğrenciler mutlu azınlık, başarısız öğrencilerse mutsuz çoğunluktur. Okulda hep başarıdan bahsederiz. Öğretmenler başarılı öğrenciyi sever, bu öğrencileri ödüllendirir. Bu başarılarını överek ve biraz da abartarak göklere çıkarırlar.

Başarısız öğrencilerini ise hiç sevmezler. Bir sınıfta 30-40 öğrenci olduğunu varsayalım. Her dönemde bu öğrencilerden sadece %20’sinin çok başarılı ve % 30’ununda normal başarıda olduğunu varsayalım. Ya geriye kalan %50’sinin n’olduğunu hiç soran var mı? Yok! Elbette başarıyı öğretmenlerin sevdiği kadar anne babalar da sever. Herkes sever başarıyı. Çünkü başarı mutluluktur, huzurdur ve güven verir insana. . .

Ayrıca başarı üretkenliktir.

Başarısız öğrenciler ve insanlar sevilmez; çünkü başarısızlık umutsuzluktur, güvensizliktir, tembelliktir. Bir şey var ki o da başarısızlığın nedenleri hiç sorgulanmaz. Başarısız öğrenciler “tembel teneke” diye toplumdan dışlanır, hor görülürler. İnsanlar onlara iş üretmedikleri için güven duymaz. Bu başarısız insanların, öğrencilerin başarısızlıklarının nedenlerini, niçinlerini ve nasıllarını kimse merak etmez, hiçbir zaman da sormaz.

Oysaki insanlarımızdan ve de öğrencilerimizden başarısız olanların sayısı oldukça yüksektir. Sadece sınıf geçmek başarılı olmak demek değildir. Eğitim öğretimin uzun zaman tünelinde sınıfta kalanlar, sırf öğretmenin şiddetinden okulu terk edenler, azımsanmayacak sayıdadır. Bu yığınların soru ve sorunlarına kimse kulak asmaz. Olsa olsa bu insanlar Aziz Nesin’in %60 dediği aptallardır. Ne demek aptal insan? İşte onlar cahil çoğunluktur. Okul görmeyenler, okuldan kovulanlar, tembel tenekeler ve başarılı azınlık dediğimiz mutlu insanların hor gördükleri insanlardır bunlar. Bugüne dek akla gelmediği için ihmal edilen, soruşturulmayan işte bu başarısız yığınların soru ve sorunlarına bu kitapta yanıt arayacağız.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: