Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÖĞRENMEYİ YÖNETMEK ( PROBLEMLERİ ÇÖZMEK, ANLAŞMA SAĞLAMAK, REHBER OLMAK VE YOL GÖSTERMEK İÇİN A3 YÖNETİM SÜRECİNİ KULLANMAK )
Öğrenmeyi Yönetmek Problemleri Çözmek, Anlaşma Sağlamak, Rehber Olmak ve Yol Göstermek İçin A3 Yönetim Sürecini Kullanmak
Yorumları oku
%27 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 25.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 138
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 20,44 TL
Kazanılan Puan
: 61 NP
Barkod
: 9789750056406
Basım Yılı
: Mayıs 2009
Ürünün Tanıtımı
A3 raporlarına aşina olan birçok kişi, onları aslında basit bir iletişim veya problem-çözme aracı olarak görür, fakat onlar daha fazlasıdır. Problemler, projeler ve önerilerle ilgili bir şirketin tanımladığı, çerçevesini çizdiği, uyguladığı ve ilerlemeyi izlediği süreç, A3 sürecinin yapısı içinde bulunabilir. Bir örgütün öğrenme modeli A3 sürecinin içinde bir bütün olarak bulunur ve formun kendisi kültürün bunu nasıl uyguladığını temsil eder.

Öğrenmeyi Yönetmek’te bir yönetici olan, Ken Sanderson’la kendisine bağlı bir çalışanın, Desi Porter’ın hikâyesini takip edeceksiniz. Bu hikâye, standart bir yenilik yapma, planlama, problem çözme ve daha geniş ve derin bir düşünme şekli adına yapılar kurma yöntemi oluşturmak için, A3’ün nasıl bir yönetim süreci olarak kullanılabileceğini ortaya koyar - örgütsel öğrenmeye uygulamalı ve tekrarlanabilir bir yaklaşım.

Bu kitapta John Shook, 1980’lerde Japonya’da genç Toyota yöneticileri olarak yan yana çalıştığımız sırada öğrendiği yönetim süreçlerini tanıtıyor. John, Japon mesai arkadaşlarıyla eşit durumlarda çalıştı ve şimdiye kadar birkaç Amerikalının anladığı gibi Toyota’nın yönetim sistemlerini anladı. John’un bu kitapta anlattığı yönetim ve iş uygulamalarının, onları ciddi bir şekilde ele alan ve çaba gösteren herkese büyük bir fayda sağlayacağına inanıyorum.
-Shigeru Hayakawa, Başkan, Toyota Motor Kuzey Amerika-

Öğrenmeyi Yönetmek, kapıyı açan ve Toyota’nın çok övülen yönetim sisteminin özünü ortaya koyan ilk kitaptır. John Shook, “A3 analizi“ olarak bilinen birikimli öğrenme sürecini açıklamak için bir Toyota çalışanı ve yöneticisi olarak kendi eşsiz tecrübesini kullanıyor. Bu kitap ilk defa, öğrenmenin iş ve işin öğrenme olduğu Toyota’da yönetimin ne olduğunu anlatan benzersiz rehberlik (mentoring) sürecini iyice gösteriyor.
-H.Thomas Johnson, Relevance Regained kitabının yazarı, ASQ Deming Madalyası ve Shingo Araştırma Ödülü sahibi-

Öğrenmeyi Yönetmek hakkında en devrimci bulduğum nokta, yönetici ile çalışanı arasındaki görüşmeyi düşünmeyi eşzamanlı olarak nasıl ele aldığıdır. 1985’ten beri A3 kullanıyorum, fakat kitabı okumak çalışanlarımla görüşmelerimdeki odağı gerçekten değiştirdi; onlara ne yapacaklarını söylememek, fakat sadece doğru soruları sormak... Ardından geri çekilmek ve doğru problem için doğru karşı önlemleri tanımlamak amacıyla onlara sorumluluk vermek için A3 sürecini kullanma...
-Tim Andree, CEO, Dentsu Amerika-
Bu ürünü 282 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: