Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ÖABT PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK ÖĞRETMENLİĞİ - KONU ANLATIMI ( ÖABT PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK ÖĞRETMENLİĞİ - KONU ANLATIMI )
ÖABT Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğretmenliği - Konu Anlatımı
ÖABT PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK ÖĞRETMENLİĞİ - KONU ANLATIMI ( ÖABT PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK ÖĞRETMENLİĞİ - KONU ANLATIMI )
Barkod
: 9786057960658
Basım Yılı
: Şubat 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5x27,5
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%45 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
16,50
Kazanılan Puan
50 NP
Bu ürünü 2396 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Etkili çalışma stratejileri üzerine yapılan araştırmalar şaşırtıcı bulgular ortaya koymaktadır. Araştırmalarda, çalışma stratejilerinden bazılarının her zaman etkili olduğu bulunmuştur. Bir kısmının ise etkili olmadığı görülmüştür. Bununla birlikte en yaygın çalışma stratejileri üzerinde yapılan araştırmalar, uygulama testleri, not alma, altını çizme, özetleme, öğrenilenleri yazma, taslak çıkarma - kavram haritası oluşturma gibi stratejilerin etkili olduğunu göstermektedir. Bilgiyi oluşturma ve hafızaya işleme sürecinde en etkili yöntemlerden biri alıştırma yapmaktır. Alıştırma yapmak tam öğrenmeyi sağlar. Öğrenmenin çeşitli aşamalarında alıştırma yapmak önerilir. En etkili çalışma stratejisi, yapılacak gerçek sınava uygun uygulama testleri çözmektir. Uygulama testleri size neyi bilip neyi bilemediğinizi hatırlatır, böylece çalışmanıza en etkin şekilde konsantre olmanıza katkı sağlar. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğretmenliği adayları için tüm bu stratejiler göz önünde bulundurularak uzman yayın ekibimiz tarafından hazırlanmış olan bu kitapta, detaylı konu anlatımına yer verilmiştir. •Temel Psikolojik Kavramlar •Psikolojik Danışma Kuramları, İlke ve Teknikleri •Davranış ve Uyum Problemleri •Bireyi Tanıma ve Bireyi Tanımanın Amaçları •Bireyle ve Grupla Psikolojik Danışma •Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı •Psikolojik Danışma ve Rehberlikte (PDR’de) Program Geliştirme •Meslek Etiği ve Yasal Konular •Okullarda Rehberlik Hizmetleri

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: