Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
NUTRİGENOMİK (  )
NUTRİGENOMİK (  )
Barkod
: 9786052268919
Basım Yılı
: Mart 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 222
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
65,00
İndirimli Fiyatı
61,75
Kazanılan Puan
185 NP
Bu ürünü 728 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Genetik, epigenetik ve beslenme çok kompleks bilimsel alanlar olup, günümüz dünyasında ortak bir alanda buluştular. Değişen yaşam koşulları, besin ve beslenme şekilleri, artan hastalıklar bilim insanlarını her gün bu hastalıkları önlemek adına yeni arayışlara itmiştir. Her hastalığın patogenezinde yer alan ilk faktör olan genetik yapı ise çok uzun zaman önce bu arayışın başköşesine yerleşmiştir. Yapılan çalışmalar genetik mekanizmaların beslenmeye karşı oluşturduğu yanıt ya da beslenmeye karşı genlerin verdiği yanıtları araştırmaktadır.

Günümüzde birçok insan genetik testler yaptırarak nasıl besleneceğini belirlemek istemektedir. Aynı zamanda genetik yapılarının hangi hastalıklar için zemin oluşturduğunu bilmek istemekte ve bu hastalıkları önlemek için nasıl beslenmeleri gerektiği konularına ilgi duymaktadırlar. Her ne kadar şu an için elimizdeki veriler bu soruların tümünü yanıtlandırmasa da bazıları kısmen açıklanabilmektedir. Bu kitap bu soruların genel altyapısını açıklamaktadır.

Bu kitapta yer alan başlıklar bu konuları inceleyen ve görsel açıdan zengin altyapısıyla anlaşılırlığı kolaylaştıran bir bakış açısı sunmaktadır. Kitap genetik çeşitliliğin besin ögesi gereksinimini nasıl etkilediği hakkındaki ve gen-besin ögesi etkileşimi hakkındaki sorulara yanıt vermektedir. Genetik, biyokimya, epidemiyoloji, halk sağlığı ve beslenme bilimi alanlarını bir araya getirmiştir. Türkiye’de bu konularda kendi alanında çalışan birçok akademisyen bulunmaktadır. Ancak bu alandaki gelişmeleri takip etmek konuya hakimiyetin yanında iyi bir yabancı dil bilgisi gerektirmektedir. Bu nedenle konuya ilgi duyan kişiler literatürü takip etme konusunda zorlanmaktadır.

Bu kitabı Türkçe’ye çevirerek bu konuda var olan bir eksiğin giderilmesine ve Beslenme Bilimleri alanında çalışan kişilere bir katkı sağlamayı amaçladık. Kitabın içeriğinde yer alan konuları göz önüne alarak, Türkiye’nin neredeyse her köşesinde farklı üniversitelerde çalışan, kendi konusunda uzman çok değerli akademisyenlerin katkıları ile“Nutrigenomics” isimi bu kitabın Türkçe’ye çevrilmesini sağladık. Kitabı bilim dünyasına kazandıran, bilgi ve deneyimlerini ortaya koyarak Türkçe’ye çeviren, emek ve zaman harcayan yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Kitapta toplam 12 bölüm yer almakta olup, ilgili bölümlerin konuya ilgi duyan öğrenciler, araştırıcılar ve uygulayıcılar için yol gösterici olmasını ve yararlı olmasını umuyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: